Hipp-Hipp hurrá! Nagy győzelem a Puskás Akadémia ellen!

2017.12.02. 15:00

Az OTP Bank Liga 18. fordulójában a Michal Hipp vezette Haladás 3-1-re nyert a Puskás Akadémia otthonában, Felcsúton.

PUSKÁS AKADÉMIA FC-SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 1-3 (1-1)

Felcsút, Pancho Aréna, 712 néző, játékvezető: Vad II.

Puskás Akadémia: Hegedűs - Csilus, Vanczák, Spandler, Balogh - Molnár, Szakály, Márkvárt, Mevongou,  - Prosser, Perosevic

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Németh Milán, Bosnjak - Jagodics - Mészáros, Rácz, Németh Márió, Halmosi - Ramos.

A meccs előtt 50 perccel,14, 40-kor előbb a hazaiak, majd pár perc múlva a szombathelyiek kocogtak ki melegíteni a csípős hidegbe. Noha a nap süt, ettől még egy cseppet sincs melegebb.

Tíz perc van a kezdésig, egyelőre nem vagyunk túl sokan, nagyjából 250 szurkoló didereg.

A hazaiak tiszta kékben, a vasiak fehér felsőben, fekete nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

A Puskás Akadémia kezdte a játékot.

3. perc: Hát ez nem hiányzott. Egy vasi védőtől Szakály elé került a labda, aki 21 méterről kilőtte a jobb felső sarkot (1-0)

Nagyjából 100 Hali-drukker utazott el Felcsútra és buzdítja megállás nélkül Halmosiékat.

8. perc: Molnár 20 méteres lövését védte biztosan Király

10. perc: Bosnjak balról kapu elé ívelt labdáját Hegedűs Lajos és egyik védője, Spandler kis híján Ramosnak ajándékozta, ám némi flipper után Hegedűsé lett a laszti. Ramos pedig elterült a tizenegyespontnál.

14. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Mészáros ívelt jobbról a kapu elé, Schimmert pedig Vanczák lerántotta a tizenhatoson belül - tizenegyes! A büntetőt Ramos erősen a jobb sarokba bombázta (1-1)!!!!!

A gól óta mezőnyben folyik a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben

25. perc: Tűzijáték a Hali kapuja előtt! Több lövést is blokkoltak a szombathelyiek, majd Csilus beadását Szakály nyolc méterről a felső kapufára fejelte

31. perc: Bosnjak lerogy a földre, mutatja, ennyi volt. "Pedro" már korábban megsérült, eddig bírta. Most tíz emberrel játszik a Hali.

34. perc: Itt a csere, Williams érkezett Bosnjak helyére

38. perc: Ramos szenzációs csellel próbálta megkerülni Vanczákot, aki lerántotta - sárga lap

40. perc: Halmosi balról beívelt labdáját Hegedűs kiejtette, Mészáros pedig az üres kapuba lőtt. Vad II. szerint azonban a csatár támadta a kapust, úgyhogy gól nyista, kifelé szabadrúgás és Mészárosnak sárga lap...

44. perc: Rácz jobbról, majdnem az alapvonalról adott a kapu elé, Ramos bevetődve kevéssel fejelt a bal sarok mellé. Nagy helyzet volt!

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Egyik csapat sem cserélt a szünetben

A második félidőt a hazaiak kezdték jobban, jobbára felcsúti lábakon vándorol a labda, a Haladás kontrázik

54. perc: Rácz passzolt a bal szélen felfutó Williamshez az ausztrál támadó 12 méterről át akata emelni a labdát Hegedűsön, de a kapus még utánanyúlt és bravúrral védett

56. perc: Csere a hazai gárdában, Perosevic helyett Diallo érkezett

59. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Spandler kapott sárga lapot, mert felrúgta Ramost. A tizenhatos bal csücskétől megítélt szabadrúgást Németh Márió jobbról ívelte középre Wils pedig nyolc méterről, kapásból a jobb sarokba lőtt (1-2)

61. perc: Csere a Haladásban, Németh helyett Kovács Lóránt áll be

67. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Molnár helyett Bacelic-Grgic állt be

71. perc: Halmosi kapott sárga lapot

Remek a hangulat  - ez ugye a Hali-drukkereknek köszönhető. Gyakorlatilag az első perctől kezdve buzdítják a csapatot

77. perc: Spandler rántotta le a félpályánál a nyakánál fogva Ramost - sárga lap helyett csak szabadrúgás. Pedig a felcsút védőnek már volt egy sárgája...

80 perc: Csere a hazai együttesben, Márkvárt helyett Szécsi érkezett

A Puskás támad, a Haladás keményen védekezik, és olykor veszélyesen kontrázik

84. perc: Jagodics kapott sárga lapot

85. perc: Mészáros jobb oldali beadását Ramos egy védő mellett a jobb sarok mellé fejelte

Négy perc a ráadás

92. perc: Csere a Haliban, Rácz helyett Grumics állt be

94. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Eldőlt!!! Vasi kontra után Williams passzolt a bal oldalon Ramoshoz, a támadó 10 méterről a kapu közepébe helyezett (1-3)

Vége a mérkőzésnek!A Haladás a Fradi elleni siker után újabb fontos győzelmet aratott!