Az OTP Bank Liga 7. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 5-1-re kikapott a Puskás Akadémiától.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - PUSKÁS AKADÉMIA 1-5 (1-1)

Sopron, 1075 néző, játékvezető: Farkas

Haladás: Király - Jancsó, Jagodics, Németh M. - Mészáros, Simon, Kiss B., Bosnjak - Kovács L. - Ramos, Williams.

Puskás Akadémia: Hegedűs - Osváth, Heris, Hegedűs, Spandler - Mevongou - Molnár, Szakály, Márkvárt, Balogh - Knezevic.

Mészöly Géza egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Tóth Máté megbetegedett, helyére Kiss Bence került a kezdőbe.

Noha beborult Sopron felett az ég, a meleg nem enyhült: nagyon-nagyon fülledt, trópusi az idő.

A komplett szolnoki futballcsapat is megérkezett, az alföldiek vasárnap Sopronban csapnak össze NB II-es meccsen az SVSE-vel, és előtte megnézik a Hali-Puskást.

A mérkőzés előtt Mészöly Gézát köszöntötte Vörös Csaba és Tóth Miklós. A Haladás vezetőedzője a Puskás Akadémia ellen 300. alkalommal ül NB I-es meccsen a kispadon.

A vasiak tiszta zöldben, a vendégek fehér, sárga csíkkal díszített felsőben, fekete nadrágban, és fehér sportszárban szerepelnek.

A Haladás kezdte a játékot.

Öt perc telt el a találkozóból, egyelőre kiegyenlített a játék, a kapuk még nem forogtak veszélyben.

8. perc: Németh Milán rúgta mellbe Molnárt, sárga lap

11. perc: Most pedig Márkvárt csúszott rá Kovácsra, ez is sárga lap. Aztán a felcsúti játékos is látványosan eldőlt - de már talpon

12. perc: Jancsó jobb oldali szögletét Ramos nyolc méterről fejelte kapura, de Hegedűs védett

14. perc: Kovács 22 méteres, kapu közepébe tartó lövését fogta Hegedűs

15. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! 1-0!!!!! Jagodics előreívelt labdájára Heris ugrott fel fejelni, de eltévesztette a célt, és a földre huppant. A labda Kovács elé került, aki 13 méterről, jobbról laposan a hosszú, jobb sarokba lőtt.

Még csak 25 perc telt el a meccsből, de Pintér Attila szinte kétpercenként reklamál valamit a játékvezetőnél

28. perc: Ivószünet

31. perc: Király Gábort már másodszor akadályozzák kirúgás közben, de a sárga lap most is elmaradt. Farkas Ádám aztán akkurátusan elmagyarázza a kapusnak, és a vétkes Knezevicnek, mit miért csinált

32. perc: Mészáros kapott sárga lapot

Ez kiverte a biztosítékot a drukkereknél, "Csak videóbírót" - hallhatjuk

35. perc: Most Balogh kapott sárga lapot

38.perc: 1-1. Egy kipattanó labdát Balogh 25 méterről lőtt kapura, ám "eltörte" a lövést. Ám így lett jó Molnárnak, aki lesgyanús helyzetből, nyolc méterről, középről a jobb sarokba fejelt

44. perc: Szakály tartott rá Bosnjak lábára, sárga lap

Három perc a hosszabbítás

46. perc: Ramos ugrott fel fejelni, aztán fájdalmas arccal a földre huppant. A brazil csatárt ápolni kell

48. perc: Szakály került helyzetbe a bal oldalon, de 12 méterről leadott lövését Király lábbal védte

Vége az első félidőnek

A második félidő kezdőrúgását Halmosi Zoltán, a Haladás legendás, 11-szeres válogatott játékosa végezte el, aki a közelmúltban töltötte be 70. születésnapját. Vastaps mellett jött le a pályáról, még Pintér Attila is gratulált neki és megölelgette.

A szünetben kettőt is cserélt a Puskás Akadémia, Márkvárt és Balogh helyett Diallo és Bacelic-Grgic érkezett

52. perc: Király bikázott egy labdát Knezevicbe, majd kézzel elütötte a horvát játékos lábát a kaputól nyolc méterre, tizenegyes. A büntetőt Knezevic a jobb sarokba helyezte (1-2).

54. perc: Kovács kapott sárga lapot

58. perc: Király kapott sárga lapot reklamálásért

61. perc: Csere a Haladásban, Németh Milán helyett Rácz Barnabás jött be

62. perc: Sárga lapokkal jól állunk, Diallo is kapott egyet

64. perc: Rácz kapott labdát a bal szélen a tizenhatoson belül, majd befelé cselezett és szép mozdulattal, 14 méterről kevéssel a bal sarok mellé csavart

65. perc: Megint egy sárga. Osváth rúgta fel Jagodicsot

66. perc: Jagodics passzolt ellenfélhez, Molnárhoz, aki egyből a középen kiugró Knezevicet indított, a horvát a kifutó Király felett a kapu közepébe ívelt (1-3).

73. perc: Ramos cselezte ki Hegedűst, ám kisodródott, és nyolc méterről a jobb oldalhálóba lőtt

74. perc: Ivószünet

76. perc: Kettőscsere a Haladásban, Kovács és Kiss helyett Bamgboye és Petró állt be

81. perc: 1-4. Szakály kapott lesgyanús helyzetben a jobb oldalon labdát, megiramodott, majd középre adott labdáját Diallo a kapu közepébe vágta

84. perc: Csere a Puskás Akadémiában, Szakály helyett Csillus

85. perc: Ramos futott el a bal szélen, majd hét méterről a bal sarok mellé lőtt

87. perc: Williams 23 méteres lövését tolta szögletre Hegedűs

88. perc: Bamgboye jobb oldali beadását Jagodics fejelte kapura, de Hegedűs János a gólvonalról mentett

89. perc: 1-5. Knezevic ugrott ki egyedül a bal oldalon, majd középre passzolt, Diallo pedig négy méterről az üres kapuba helyezett