Vereség a Pécs ellen

2023.10.29. 20:05

A Merkantil Bank labdarúgó NB II. 13. fordulójában a Szombathelyi Haladás 1-0-ra kikapott a Pécsi MFC-től.

Szombathelyi Haladás–Pécsi MFC 0–1 (0–0). Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1036 néző, vezette: Molnár A.
HALADÁS: Pálfi – Nyíri (Beronja, 63.), Ene, Csonka B., Bolla G. (Tarján, 63.)  Zvekanov, Simut (Horváth R., 68.), Rácz (Jancsó, 68.), Doktorics – Csernik, Pintér  (Katona, 81.). Edző: Aleksandar Jovic.
PÉCSI MFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Krausz-Raul, Majnovics (Hadaró, 81.) – Terbe, Takács Zs.–Bukovics (Bachesz, 17.), Hudák M., Szabó M. (Harsányi, 68.) – Gyurkits (Tóth-Gábor, 68.). Megbízott vezetőedző: Németh Zsolt
Gólszerző: Harsányi (84).

2. perc: Csernik lőtt 12 méterről, balról óriási felső kapufát.

6. perc: Doktorics szlalomozott át a bal oldalon három védő között, de hat méterről centikkel a bal sarok mellé lőtt. Szép egyéni megoldás volt!

22. perc: Szabó Máté indult meg befelé, majd 21 méterről óriási felső kapufát lőtt.

35. perc: Simut száguldott el a jobb oldalon, az alapvonalról középre adott, a középen becsúszva érkező Csernik elöl Svedjuk az utolsó pillanatban szögletre tisztázott

48. perc: Simut jobb oldali beadását Pintér hét méterről fölé fejelte

Csernik Kornél kapufát lőtt

73. perc: Horváth Rajmund került helyzetbe a jobb oldalon, de hét méterről leadott bal lábas lövését Helesfay lábbal védte.

84. perc: Harsányi elé került a labda, aki 20 méterről a bal felső sarokba csavart (0-1).

90+2 perc: Ene rúgta meg szándékosan Tóth-Gábort, a játékvezető egyből piros lapot mutatott fel a hazai védőnek.

Hatalmas tempóban kezdték a mérkőzést a vasiak, a találkozó elején több góllal is vezethettek volna. Később aztán enyhült a nyomás, a pécsiek egy felső kapufával jelezték, hogy megérkeztek a meccsbe. Aztán a hajrára fordulva két percen belül a vasiak szerezhettek volna két gólt – de kimaradtak a lehetőségek.

A szünet után a vasiak kezdtek jobban, támadásban is maradtak, de komoly helyzetet nem tudtak kidolgozni. A vendégek kontrázni próbáltak, kevés eredménnyel. A zöld-fehérek jóval közelebb álltak a győztes gól megszerzéséhez, a hajrában mégis a vendégek találtak be: a 84. percben Harsányi tekert a bal felső sarokba. 0–1

A Haladás többet támadott, több helyzetet is kidolgozott ellenfelénél, mégis pont nélkül maradt.