Megfogyva bár, de törve nem:újabb Hali-diadal!

2020.12.07. 19:40

A Merkantil Bank Liga 20. fordulójában hétfőn 20 órai kezdettel csapatunk a Siófokot fogadja, Kövesse velünk együtt a mérkőzés alakulását percről-percre!

SZOMBATHELYI HALADÁS - BFC SIÓFOK 2-0 (0-0)

Szombathely, játékvezető: Szigetvári.

Haladás: Rózsa - Mocsi, Bosnjak, Debreceni - Kállai, Csilus, Schuszter, Doktorics - Németh Márió - Medgyes, Rácz. Edző: Mátyus János.

Siófok: Hutvágner - Polényi, Jagodics B.,  Horváth M., Kiss B. - Kecskés, Horváth P., Tajthy - Gaál B., Elek B., Balogh B. Edző: Waltner Róbert.

A Haladásból különböző okok miatt Devecseri Szilárd, Németh Milán, Schimmer Szabolcs, Tóth Dávid, Jancsó András, Kiss Bence, Holdampf Gergő és Farkas Balázs is hiányzik A vendégeknél az elmúlt fordulóban kiállított Nikházi Márk nem léphet pályára. A Hali kapujában ezúttal nem Verpecz, hanem Rózsa Dániel áll.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, a találkozót a sárga felsőben, kék nadrágban, sárga sportszárban játszó vendégek kezdték. A Hali tiszta fehérben futballozik.

Noha nincsenek szurkolók - több stadionhoz hasonlóan - a Rohonci úton is a hangszórókból hallatszik a Hali-drukkerek buzdítása.

5. perc: Bosnjakot kell ápolni az oldalvonal mellett, a szerb-magyar védőnek a jelek szerint a jobb combja húzódott meg.

8. perc: Sikeres volt az ápolás, Bosnjak visszatért a pályára.

12. perc: Doktorics került helyzetbe a bal szélen, de kissé kiszorított szögből, hét méterről Hutvágner kezébe lőtt.

Húsz percen vagyunk túl, kiegyenlített a játék, a szombathelyiek is vezettek néhány veszélyes akciót.

22. perc: Medgyes játszotta tisztára magát a bal szélen, életerős, 15 méteres lövését Hutvágner hárította.

25. perc: Bosnjak kapott sárga lapot lerántásért.

26. perc: Doktorics lépett volna ki a bal szélen egyedül, amikor Polényi lerántotta - sárga lap. A szabadrúgást Rácz 17 méterről a kapu fölé lőtte.

Az utóbbi percekben változatos, de nem túl izgalmas mezőnyjátékot láthattunk, az iramra mindenesetre nem lehet panaszunk.

39. perc: Rácz vezette rá védőjére a labdát, majd egy igazítás után 25 méterről alig lőtt a léc fölé. Szép egyéni akció volt!

40. perc: Medgyes indította Ráczot, a támadó betört  tizenhatoson belülre, két védő gyűrűjében 13 méterről, kissé balról lőtt, de Hutvágner védett.

41. perc: Mocsi kapott sárga lapot.

Egy perc az első félidő hosszabbítása.

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

46. perc: Medgyes-Rácz volt a labda útja, utóbbi 12 méterről lőtt, de Hutvágner nem okozott gondot a lövés.

52. perc: GÓÓÓÓL! Medgyes vezette balról befelé a labdát a tizenhatoson belülre, a mellett érkező Németh Márióhoz továbbított, a támadó hét méterről a jobb sarokba lőtt (1-0).

54. perc: Kettőcsere a Siófokban. Polényi helyett Deutsch és Horváth Péter helyett Hajnal állt be.

64. perc: GÓÓÓÓL! Medgyes tette-vette a labdát a jobb oldalon védője mellett, majd 11 méterről óriási gólt ragasztott a rövid, bal felső sarokba (2-0).

65. perc: Mindkét csapat cserélt, a Siófokban Kecskés helyett Tömösvári, a Haliban Németh Márió helyett Tóth Milán állt be.

66. perc: Egy beadást Kiss Balázs fejelt kapura, Rózsa bravúrral védett, majd a gólvonalon csorgó labdát Bosnjak becsúszva kivágta.

68. perc: Rácz 19 méterről alig lőtt a hosszú, bal sarok mellé.

78. perc: Csere a Haladásban, Bosnjak helyett Tóth Barna állt be.

80. perc: Siófoki csere, Tajthy le, Medgyesi be.

83. perc: Kettőscsere a Haladásban, Rácz helyett Schimmer és Doktorics helyett Szalay érkezett