Kimaradtak a Hali-helyzetek

2020.09.27. 16:50

A Merkantil Bank Liga 10. fordulójában csapatunk balszerencsés vereséget szenvedett a Dorogtól.

SZOMBATHELYI HALADÁS - DOROGI FC 1-2 (0-0).

Szombathely, játékvezető: Szilágyi

Haladás: Verpecz - Csilus, Mocsi, Bosnjak - Tóth D., Holdampf, Jancsó, Schuszter, Németh Milán - Medgyes, Rácz. Vezetőedző: Mátyus János.

Dorog: Mursits  Nyíri, Rjasko, Szerencsi  Zuigéber, Lénárt  Tóth B., Dlusztus, Papp  Girsik. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Mátyus János, a szombathelyiek vezetőedzője ezúttal is húzott egy váratlant, a kezdőben kapott helyet az Illés Akadémia U19-es együttesének középpályása, Schuszter Ronald. A 18 éves játékos ebben a bajnokságban még nem szerepelt, három alkalommal volt kerettag, de akkor nem lépett pályára.  A vendégek szakvezetője, a szombathelyi születésű Németh Szabolcs korábban hosszú évekig az Illés Akadémián dolgozott, U19-es bajnoki címet is nyert. Sőt, a Haladás Stadionnal szemben van lakása - ezúttal az ellenfél edzőjeként tér vissza.

A szombathelyiek kezdték a játékot.

A hazaiak tiszta fehérben, míg a dorogiak piros felsőben, fekete nadrágban és piros sportszárban léptek pályára.

1. perc: Bosnjak bal oldali beadását Medgyes 11 méterről a bal kapufára fejelte. Nem szabadult fel a kapu, egy kipattanó labdát Schuszter lőtte kapura, a tizenhatoson belül Tóth Barna kézzel ütött a lövésbe. A dorogi játékos sárga lapot, a Haladás tizenegyes kapott. A büntetőt Rácz félmagasan a jobb sarok felé lőtte, de Mursits védett!

Tíz perc telt el a mérkőzésből, a vendégek egy megugráson kívül nem sokat mutattak, a Haladás irányítja a meccset.

14. perc: Jancsó jobbról középre passzolt szabadrúgása pontatlan volt, ám az egyik dorogi védő éppen Németh Milán elé pöckölte, a védő 24 méterről a léc fölé bombázott.

16. perc: Tóth Dávid verekedte át magát két védőn a jobb szélen, beadását Rácz a földre fejelte, majd a labda Mursits kezébe pattant.

21. perc: Bal oldali támadás végén Rácz elé került a labda, a támadó kapásból, 14 méterről lőtt, de Dlusztusról szögletre vágódott a labda.

25. perc: Schuszter tette ki a labdát a bal szélem üresen érkező Németh Milánhoz, a védő 10 méteres lövését védte Mursits. A volt szombathelyi kapusnak van bőven dolga.

30. perc: Újabb Haladás-ziccer! Bosnjak robogott el a bal oldalon, beadását Medgyes öt méterről, óriási helyzetből a bal sarok mellé fejelte.

32. perc: Papp 22 méterről, balról, ballal kevéssel lőtt a léc fölé.

Bosnjak kapott sárga lapot.

41. perc: Girsik 19 méteres szabadrúgása centikkel ment el a bal sarok mellett.

42. perc: Jancsó jobb oldali beadását a rövid saroknál érkező Medgyes hat méterről a bal sarok mellé fejelte.

Vége az első félidőnek.

A szünetben Mátyus János cserélt, Rácz Ferenc helyett Kiss Bence állt be.

54. perc: Kovács Máté vezetgette középen a labdát, majd 25 méterről a bal felső sarokba lőtt (0-1).

56. perc: Csere a  Haladásban, Jancsó helyett Tóth Barna állt be.

61. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL!  Medgyes iramodott meg a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről óriási erővel kilőtte a rövid, bal felső sarkot (1-1)

65. perc: Csere itt, csere ott. A Haladásban Schusztert Doktorics, a Dorogban Girsiket Vígh váltotta.

68. perc: Medgyes húzott el a jobb oldalon, beadását Doktorics ziccerrből, hét méterről Mursitsba lőtte.

71. perc: 1-2 A csereként beállt Vígh kapott labdát üresen a jobb oldalon, majd pár lépés után a kifutó Verpecz mellett a rövid, bal sarokba lőtt.

73. perc: Csere a Dorogban, Zuigébert Illés Bence váltotta.

82. perc: Egy kifejelt labda Csilus elé került, a középpályás 12 méteres, jobb sarokra tartó lövését bravúrral tolta szögletre Mursits.

83. perc: Jobb oldali beadást után a hosszún érkező Németh Milán bevetődve hét méterről a bal sarok mellé fejelt.

84. perc: Németh Milán kapott sárga lapot.