Kétvállon a listavezető!

2020.08.26. 18:40

A Merkantil Bank Liga 6. fordulójában a Szombathelyi Haladás Tóth Barna góljával 1-0-ra verte az Ajkát.

SZOMBATHELYI HALADÁS - FC AJKA 1-0 (0-0)

Szombathely, játékvezető: Oláh

Haladás: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Németh Milán – Tóth D., Csilus, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Szalay, Tóth B. Vezetőedző: Mátyus János.

Ajka: Horváth T. – Heffler, Tóth G., Tar, Présinger – Soltész, Kovács N., Irimiás, Zsolnai – Rétyi, Nagy M. Vezetőedző: Kis Károly.

A szombathelyieknél hiányzik a beteg Rácz Ferenc, a sérült Farkas Balázs. Valamint nem játszhat Jancsó András sem, aki a hétfői délelőtti edzésen szenvedett vállsérülést.

Kiváló az idő Szombathelyen, a hétközi időpont ellenére a kezdés előtt öt perccel legalább két és félezren lehetnek.

Egyelőre egyik kapu előtt sem alakult ki helyzet, a szombathelyiek irányítják a játékot, a vendégek megszállták térfelüket és a védekezésre összpontosítanak.

Noha két zöld-fehér csapat csap össze, a Haladás tiszta fehérben, az Ajka kék felsőben, fekete nadrágban és sportszárban játszik.

14. perc: Németh Milán futott el a bal oldalon, középre adott labdáját Tóth Barna éppen csak elérte fejjel - a labda elment a léc felett.

18. perc: Soltész került helyzetbe a jobb oldalon, de 14 méteres, jobbról leadott lövését biztosan fogta Verpecz.

Próbálkozik a Haladás becsülettel, jobbról-balról jönnek a beadások, ám egyelőre valamennyit hárítják az ajkai védők.

23. perc: Kovács Nikolasz esett egy látványosat a tizenhatoson belül, ám a bíró jól látta, nem ért büntetőt az eset. Kovács műesésért viszont kapott egy sárga lapot.

28. perc: Tóth Gergely próbálkozott egy 35 méteres szabadrúgással - eredmény nélkül. A lövés messze elzúgott a felső kapufa felett.

Az utóbbi pár percben kiszabadult a szorításból a vendégegyüttes, de komoly helyzetet nem tudott kidolgozni.

30. perc: Kiss Bence jobbról belőtt szabadrúgása a középen érkező Tóth Barna és Holdampf előtt is elment

32. perc: Soltész rúgta bokán Csilust, sárga lap

34. perc: Németh Milán robogott el a bal szélen, beadását Tóth Barna egy védőtől szorongatva fölé fejelte.

37. perc: Németh Milán száguldott el a bal oldalon, végül 14 méterről a jobb oldalhálóba lőtt.

43. perc: Verpecznek is akadt dolga. Rétyi 14 méteres löketét hárította bravúrral Verpecz.

42. perc: Tóth Barna közeli fejesét ütötte ki nagy vetődéssel a jobb sarok elől Horváth Tamás.

41. perc: Tar kapott sárga lapot

40. perc: Az eddigi legnagyobb helyzet! Bal oldali beadás után Tóth Dávid elé került a labda, a középpályás 13 méteres lövését Horváth Tamás lábbal, bravúrral hárította.

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő. A Haliban egy csere volt, Németh Milánt Bosnjak Predrag váltotta.

51. perc: Bosnjak kapott sárga lapot.

54. perc: Csere az Ajkánál. A sérült Soltész helyett Csizmadia állt be. A Hali is cserélt, Tóth Dávid helyett Medgyes állt be

55. perc: GÓL! Egy jobb oldali beadást Szalay nem tudott lekezelni, a labda a lábáról magasan a levegőbe szállt. A leeső labda pedig Tóth Barna lábára, a csatár hat méterről, estében a bal sarokba lőtt (1-0).

56. perc: Csere az Ajkában, Rétyi helyett Lengyel érkezett

61. perc: Holdampf fordulásból, 13 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

64. perc: Nagy Mihály kapott sárga lapot.

3109 a hivatalos nézőszám

70. perc: Tóth Barna került helyzetbe a jobb oldalon, de rosszul adott középre, Medgyes nem érte el a labdát.

84. perc: Irimiás került tiszta helyzetbe, de 15 méterről Verpecz és a kapu fölé emelt.

78. perc: Csere itt, csere ott: a Haliban Szalay helyett Szekér, az Ajkában Zsolnai helyett Nagy István jött be.

Parádés, első osztályú a hangulat a stadionban, megállás nélkül zeng-zúg a kapu mögötti Hali-tábor.