Elfogytak a jelzők! Haladás-Videoton 1-0!!!

2017.12.09. 15:00

Az OTP Bank Liga 19. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás a 92. percben szerzett Mészáros Karol góllal 1-0-ra legyőzte az éllovas Videotont!

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS -VIDEOTON FC 1-0 (0-0)

Szombathely, 4912 néző, játékvezető: Kassai

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Németh Milán, Bosnjak - Grumics, Németh Márió - Mészáros, Rácz, Halmosi - Ramos

Videoton: Kovácsik - Nego, Tóth B., Fejes, Stopira - Varga J., Hadzic - Pátkai, Suljic, Henty - Lazovics

A szombathelyiek a péntek estét az egyik sárvári szállodában töltötték, innen érkeztek az ez évi utolsó bajnokira.

A mérkőzés előtt a két csapat közösen egy "Gyógyulj meg, Domi" feliratú molnót feszített ki maga elé. A súlyos beteg 13 éves Gőczi Dominiknak szólt az üzenet. Csatlakozunk, gyógyulj meg, Domi!

A kezdőrúgást egy fanatikus Hali-szurkoló, Keresztúri Gyula végezte el.

A Vidi kezdte a mérkőzést.

6. perc: Tűzijáték a Hali kapujánál! Lazovics jobb oldali szabadrúgását a lécre fejelte az ötösről Henty, a kipattanó után Fejes ballal a jobb oldali kapufa tövére lőtt, a labda Király mögött a másik sarok elé pattant. Aztán Henty jobbal két lépésről az üres kapuba passzolt volna, de hatalmasat mentett Halmosi!

8. perc: Kisszöglet után Halmosi balról középre adott labdáját Grumics 12 méterről lőtte kapura, ám a próbálkozás mellé ment

9. perc: Újabb helyzet! Egy vasi kontra után Németh Márió jobb oldali beadását Mészáros nem találta el jól az ötösön, így odalett a nagy helyzet

15. perc: Egy kifejelt labdát Nego 16 méterről bombázott a léc fölé

18. perc: Mi maradt ki! Bosnjak ment el a bal oldalon, laposan középre adott labdáját Halmosi átlépte, Ramos pedig óriási helyzetből, hat méterről, ballal, magasan a léc fölé bombázott

Nagyon jó a meccs, mindkét csapat megy előre rendületelenül

24. perc: Wils kapott sárga lapot

29. perc: Nego kapott sárga lapot Rácz buktatásáért

33. perc: Sárga perceink. Fejes kapott lapot Ramos lerántásáért

35. perc: Ramos cselezte át magát egy védőn a bal oldalon, már a tizenhatoson belül járt, amikor az újabb Vidi-védő, Szabó belépett mellé, a brazil támadó pedig túl hosszan szöktette magát, a labda kigurult az alapvonalon

42. perc: Tizenegyes!!! Rácz lőtte be a labdát a tizenhatosn belülre, ahol Fejes megrúgta Mészárost - büntető! A tizenegyest Németh Márió a jobb kapufára rúgta!

Egy perc a hosszabbítás

45. perc: Ramos a földön. A támadót korábban faultolta Fejes, ápolni is kellett. Közben vége az első félidőnek

A szünetben cserélt a Haladás, a sérült Ramos helyett Willams állt be

53. perc: Németh Milán Suljicba rúgta a labdát, a bosnyák játékos és Lazovics kettő az egyben vitte a labdát Wilsre. Suljic jobb oldali beadását Wils óriásit mentve, tisztázta

55. perc: Jobb oldali beadás után Grumics hátulról megrúgta Pátkaita tizenhatoson belül, tizenegyes. A büntetőt Lazovics félmagasan a bal sarok felé rúgta, Király gyors vetődéssel védett!

59. perc: Csere a Haliban, Németh Márió le, Kovács Lóránt be

67. perc: Pátkai kapott sárga lapot

Csakúgy mint az első félidő, ez a játékrész is jó játékot hozott eddig

70. perc: Suljic tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, de 10 méteres lövését biztosan fogta Király

73. perc: Csere a Haladásban, Halmosi helyett Pinte érkezett

75. perc: Csere a Videotonban is, Varga helyett Kovács állt be

77. perc: Bosnjak tette ki a labdát a jobb oldalon Ráczhoz, aki középre adott, Wis hat méteres lövését lábbal védte Kovácsik

79. perc: Hadzic kapott sárga lapot, mert felvágta Ráczot

88. perc: Csere a Videotonban, Henty helyett Szabó Bence érkezett

89. perc: Grumics 18 méterről nem sokkal lőtt a jobb sarok mellé

90. perc: Mészáros kapott sárga lapot

Négy perc a hosszabbítás

91. perc: Mészáros futott el a jobb oldalon, középre adott labdájá Williams nyolc méterről nagy helyzetből fölé lőtte

92. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak ugratta ki a bal szélen Mészárost, aki a kifutó Kovácsik mellett 10 méterről, jobbal a kapu közepébe gurított (1-0)!!!!

Kassai hármat fúj a sípjába - Végeeee, nyertünk!