Bravúros visszatérés! Kétvállon az FTC!

2017.11.25. 19:00

Az OTP Bank Liga 17. fordulójában szombaton a Szombathelyi Swietelsky-Haladás Karol Mészáros és Kiss Tamás góljával 2-1-re verte az FTC-t!

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - FERENCVÁROSI TC 2-1 (1-1)

Szombathely, 8028 néző, játékvezető: Szabó Zs.

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Németh Milán, Bosnjak - Jagodics - Mészáros, Rácz, Németh Márió, Halmosi - Ramos

FTC: Dibusz - Botka, Otigba, Blazic, Pedroso - Lovrencsics, Spirovski, Gorriaran, Paintsil - Varga R., Priskin

Van egy rossz hírünk: szakad az eső. Igaz, ez pálya talaját nem befolyásolja majd, a gyep ugyanis elsőosztályú.

A mérkőzés előtt az egy hete Balmazújvárosban 100. NB I-es meccsén szereplő Bosnjak Predragot köszöntötte Tóth Miklós ügyvezető igazgató és Vörös Csaba technikai vezető.

A meccs a 67 éves korában elhunyt Móritz Miklós, Haladás-törzsszurkoló emlékére egyperces gyásszünetettel kezdődött.

A kezdőrúgást a Nyári-testvérek végezték el.

A Haladás kezdte a találkozót.

Öt perc telt el a meccsből, valamivel a szombathelyiek aktívabbak.

8. perc: Lovrencsics 13 méteres, balról leadott lapos lövését biztosan fogta Király

14. perc: Blazic passzolt el a labdát saját térfelén, Németh Márió lecsapott rá, majd 17 méterről lőtt, ám a lövés pillanatában elcsúszott, így Dibusz könnyedén fogta a próbálkozást

26. perc: Jagodics kapott sárga lapot, mert megrúgta Paintsilt

21. perc: Ez helyzet volt! Halmosi vitte le a labdát a bal szélen az alapvonalig, középre adott, de Ramos öt méterről, óriási helyzetből az égbe lőtt

25. perc: Rácz szöktette remek labdával a bal oldalon Ramost, aki tiszta helyzetből, 12 méterről a kifutó Dibuszba bombázott

28. perc: Pedroso bal oldali beadását Lovrencsics 10 méterről lőtte kapura, de Wils lábáról szögletre pattant a labda.Kevésen múlott.

32. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Halmosi-Bosnjak támadás után utóbbi remekül futott el a bal szélen, beadását Mészáros hét méterről a kapu közepébe lőtte (1-0)

34. perc: 1-1. Varga jobb oldali szögletét Blazic hat méterről a kapu közepébe fejelte

36. perc: Blazic kapott sárga lapot

41. perc: Otigba könyökölte le Ramost, sárga lap

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

A 2. félidő kezdőrúgását Dr. Hende Gábor csapatunk hűséges szurkolója végezte el, akit 40. születésnapján családja és barátai leptek meg ezzel az ajándékkal. Gábor 30 éve a Haladás hűséges szurkolója, minden hazai meccsen a csapatnak szurkol a helyszínen, nagyon gyakran idegenbe is elkíséri a csapatot. Két  fia is örökölte a csapat iránti hűséget és szeretetet, ők is rendszeresen járnak Hali- meccsekre édesapjukkal. Mindkét fia focizik, a kisebbik a Haladás U12-es csapatát erősíti.
8028 a hivatalos nézőszám

52. perc: Csere az FTC-ben, Gorriaran helyett Hajnal állt be

57. perc: Csere a szombathelyieknél is, Németh Márió le, Kovács Lóránt be

59. perc: Halmosi jobb oldali szögletét Wils nyolc méterről fejelte a jobb sarok mellé

62. perc: FTC-csere, Lovrencsics le, Moutari be

64. perc: Egy kifejelt labdát Kovács ollózott kevéssel a jobb felső sarok mellé

65. perc: Halmosi jobb oldali szögletét Jagodics fejelte a jobb sarok mellé

69. perc: Ramos 20 méteres szabadrúgása alig zúgott el a bal felső sarok mellett

70. perc: Hajnal kapott sárga lapot

72. perc: Csere a vendégeknék, Paintsil helyett Bőle állt be

77. perc: Csere a Haliban, Mészárost Pinte váltotta

78. perc: Priskin került óriási helyzetbe, de nyolc méterről a léc fölé lőtt

81. perc: Wils kapott sárga lapot

82. perc: Haladás-csere, Rácz helyett Kiss Tamás érkezett

84. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiss Tamás 19 méterről bombázott a hálóba (2-1)

Izzik a Haladás-stadion, óriási a hangulat. Közben Priskin kapott sárgát, amiért összevitatkozott az alapvonali asszisztenssel. Kiss Tamás is besárgult szabálytalanság után. A Fradi nyom, a Haladás hősiesen védekezik.

90. perc: Négy perc lesz a ráadás.

92. perc:  indul a busz, skandálja a hazai B-közép.

94. perc: Priskin dönti le a labdát ellopó Bosnjakot, mindketten sárgát kapnak, Priskinnek ez a második, a támadó kiáll.

95. perc: Egyetlen diadalüvöltés a Rohonci út, Szabó játékvezető lefújja a mérkőzést, ami azt jelenti a Haladás nagyot küzdve megnyerte zöld-fehér találkozót, a csapat B-középpel együtt ünnepli a győzelmet!