Az OTP Bank Liga 16. fordulójában szombaton a jól futballozó Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-0-ra vezetett Balmazújvárosban, végül 2-1-re kikapott.

BALMAZÚJVÁROS - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-1 (0-1)

Balmazújváros, 1300 néző, játékvezető: Kassai

Balmazújváros: Szécsi - Habovda, Rus, Jagodics B., Uzoma - Vajda, Sigér, Orovecz, Majszuradze - Zsiga, Arabuli

Haladás: Király - Polgár, Wils, Németh Milán, Bosnjak - Jagodics M., Tóth M. - Williams, Németh Márió, Halmosi - Ramos

A Hali cseréi: Gyurján, Kiss B., Kiss T., Grumics, Mészáros, Schimmer, Kovács

A tiszta fehérben játszó hazaiak kezdték a játékot, a vasiak zöld felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban futballoznak.

2. perc: Az első Haladás-helyzet! Ramos fejelte le a labdát Halmosinak, a középpályás, balról, ballal, 12 méterről lőtt, Szécsi vetődve védte a jobb sarokra tartó lövést

4. perc: Németh Márió elé pattant a labda a kaputól nyolc méterre, középen, de a támadó gyenge lövése elakadt Rusban. Ez is helyzet volt!

8. perc: Meg ez is. Németh Márió balról élesen kapu elé lőtt szabadrúgása mindenki előtt elsuhant, a hosszún érkező Wils előtt is, a belga védő egy centivel maradt le a labdáról

17. perc: Németh Márió 25 méterről elvégzett szabadrúgása nem sokkal suhant el a léc felett

21. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Németh Márió jobbról beívelt szabadrúgását Wils középre fejelte, Ramos pedig a kapunak háttal állva, ollózva, hat méterről a jobb sarokba lőtt (0-1)

23. perc: Sigér iramodott meg a jobb szélen, 12 méteres, jobb sarokra tartó lövését Király bravúrral védte, az érkező Arabuli elöl Polgár a kipattanót szögletre vágta

Fölényben játszik a Haladás, különösen az első negyedórát nyomta meg a Hipp-csapat

30. perc: Bosnjakot kell ápolni az oldalovonal mellett, egy jókorát kapott a bordáiraű

35. perc: Jagodics Bence kapott sárga lapot, mert felöklelte Williamset a félpályánál

42. perc: Vajda 20 méteres lövése egy védőn megpattanva alig zúgott el a jobb sarok mellett

Kimondottan élvezetes, jó iramú a mérkőzés, a Haladás - kis túlzással - olykor lefutballozva ellenfelét a pályáról. Gyorsan, lendületesen, nagy kedvvel játszanak a vendégek.

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek, a jobban, több helyzetet kialakító szombathelyiek teljesen megérdemelten vezetnek.

Megkezdődött a második félidő, a hazaiaknál a volt szombathelyi Rácz állt be, rajta kívül Fekete is bejött. Előbbi Zsiga, utóbbi Orovecz helyére.

48. perc: Jagodics Márk kapott sárga lapot

56. perc: Vajda játszotta tisztára magát a bal szélen, 10 méteres lövését Király bravúrral, lábbal védte

60. perc: Csere a Haladásban, Németh Márió helyett Kiss Bence állt be

61. perc: 1-1. Egy jobb oldali szabadrúgás a sorfalon megpattant, Fekete pedig a kapujából kirepülő Királyt megelőzve hat méterről az üres kapuba fejelt (1-1).

67. perc: Vajda jobb oldali szabadrúgását Sigér kilenc méterről alig fejelte a jobb sarok mellé

70. perc: Williams jobb oldali beadását a menteni igyekvő Rus kis híján a saját kapujába vágta

72. perc: Egy kontra után Arabuli iramodott meg a bal oldalon, majd 20 méteres, ziccerből leadott lövését a kapujából kifutó Király bravúrral hárította

73. perc: Csere a hazai együttesben, Majszuradze helyett a korábban Szombathelyen futballozó Batarelo állt be

73. perc: Csere a Haladásban is, Williams le, Grumics be

79. perc: 2-1. Arabuli futott el a jobb oldalon, majd a második hullámban érkező Sigérhez passzolt, aki egyből, 15 méterről a jobb felső sarokba lőtt

82. perc: Csere a vendégeknél, Tóth helyett Mészáros állt be

84. perc: Grumics hámozta át magát egy védőn, majd eltolta két másik mellett a labdát, aztán 18 méterről alig lőtt a bal sarok mellé

88. perc: Ramos kapott sárga lapot

Három perc a ráadás

93. perc: Mi maradt ki!!!Bosnjak jobb oldali, óriási bedobása után ide-oda pattogott a labda, Grumics elé került, a csatár jobbról leadott, 10 méteres lövését bravúrral hárította Szécsi!