Remek akadémista hétvége

2017.11.15. 15:00
haladas.hu

Az I. osztályú utánpótlás labdarúgó-bajnokságok legutóbbi fordulójában az Illés Akadémia-Haladás valamennyi együttese győzött. Sőt, az U17-es és U19-es csapat az elmaradt mérkőzését is megnyerte.

U14

Pécsi MFC-Illés Akadémia-Haladás 0-1 (0-1). – Pécs, vezette: Scheffer.
Illés Akadémia-Haladás: Király – Bogdányi, Iván (Knizs), SZABÓ B., Kállai (Németh Á.), VIGH, Tama, Horváth Á. (Pataki), Kovács P. (Bolla), BÁTORI-TÓTH, Horváth K. Edző: Németh Richárd.
Gólszerző: Horváth Á.
Az első játékrészben remekül futballozott a szombathelyi együttes, sok helyzetet kidolgozott, egy gólt szerzett. Szünet után is megvoltak a vasi lehetőségek, ám a játék visszaesett. Első félidei teljesítménye alapján megérdemelten nyert az Illés Akadémia.
A bajnokság állása: 1. Debrecen 33, Puskás Akadémia 30, 3. Videoton 29, … 5. Illés Akadémia-Haladás 25 pont.
13. forduló, szombat, 13.00: Illés Akadémia-Haladás-Diósgyőr.

U15
Pécsi MFC-Illés Akadémia-Haladás 2-3 (1-0). – Pécs, vezette
: Georgiou.
Illés Akadémia-Haladás: Senkó (Pataki) – Varga M. (Dezamits), Reseterits, Simon, Baranyai, Palkó, Doncsecz (Markó), Horváth R. (Sipos), Kovács Z., Rosner, Bunevácz. Edző: Sipos Norbert.
Gólszerzők: Bunevácz (2), Simon.
Az elmúlt hetivel ellentétben ezúttal feledhető játékot nyújtottak a szombathelyiek. Pozitívum, hogy vert helyzetből is fel tudtak állni, és megnyerték a mérkőzést.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 32, 2. Debrecen 31, 3. Puskás Akadémia 30, … 8. Illés Akadémia-Haladás 17 pont.
13. forduló, szombat, 11.00: Illés Akadémia-Haladás-Diósgyőr.

U16
Illés Akadémia-Haladás- Ferencvárosi TC 2-1 (0-1). Illés Akadémia, vezette:
Katona.
Illés Akadémia-Haladás: Hegyi – RÉDEI, Szilvás, Auer, Jakab (Debreceni), SZALAY (Czafik), WOTH, Basics, Vajda (KÁLLAI), Albert (Séfer), Csomós (Füzik). Edző: Takács Csaba.
Gólszerzők: Szalay, Kállai. Kiállítva: Bihari (FTC).
A magas hőfokú mérkőzésen mindkét csapat győzelemre játszott, a vasiaknak több helyzetük is akadt, egy pontrúgás után mégis a vendégek szereztek vezetést. Ám a szombathelyiek jó játékkal megfordították a találkozó eredményét.
A bajnokság állása: 1. Honvéd 16, 2. Puskás Akadémia 31, 3. Debrecen 22, … 7. Illés Akadémia-Haladás 7 pont.
14. forduló, szombat, 11.00: Videoton-Illés Akadémia-Haladás.

U17
Illés Akadémia-Haladás- Ferencvárosi TC 4-2 (2-0). – Illés Akadémia, vezette:
Juhász.
Illés Akadémia-Haladás: CSUTORKA – Bognár, Bokor, Nyíri, HUSZTI, NYÁRI, Illés, Halmai, Oláh, Balogh (Kónya), Szekér (Molnár). Edző: Csordás Csaba.
Gólszerzők: Halmai, Huszti, Illés, Nyíri.
Az első félidő sima volt, sokkal jobban játszottak a hazaiak ellenfelüknél. Szünet után a küzdelemről szólt a futball, a vasiakon érezni lehetett a hétközi, Debrecen elleni meccs fáradalmait, amikor szinte végig emberhátrányban teljesítettek. Megérdemelten nyert a vasi csapat.
A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 24, 2. Illés Akadémia-Haladás 20, 3. Honvéd 20 pont.

Halmai Ádám szerezte az U17-es csapat harmadik találatát Fotó: Vas Népe/Unger Tamás

A 9. fordulóból elmaradt mérkőzésen: Illés Akadémia-Haladás-Debrecen 2-2 (0-0). Gólszerzők: Nyíri, Nyári. Kiállítva: Burai (9.). A hazaiaktól valamennyi játékos jó teljesítményt nyújtott.

U19
Videoton-Illés Akadémia-Haladás 1-3 (1-3). – Székesfehérvár, vezette
: Strehó.
Illés Akadémia-Haladás: Schener – Szár, KERESZTES, LATYÁK, Funsho (Szántó), Szilágyi, KOVALOVSZKI, Tóth M. (Bontó), Füleki (Vargovics), Kiss B., Varga K. (Szalai). Edző: Sátori Barnabás.
Gólszerzők: Varga K., Tóth M., Latyák.
A nagyszerű első félidőt produkáló szombathelyiek a második játékrészben taktikus játékkal, megérdemelten hozták el a három pontot.
14. forduló, péntek, 13.30: Illés Akadémia-Haladás-MTK.

A 2. fordulóból elmaradt mérkőzésen: Illés Akadémia-Haladás-Debrecen 3-0 (1-0). – Gólszerzők: Szilágyi, Tóth Marcell, Újvárosi (öngól). Jók: Schener, Szár, Bolla, Kovalovszki, Szilágyi, Tóth M., Varga K.