Vereség a Diósgyőrtől

2017.10.28. 15:10

Az OTP Bank Liga 14. fordulójában szombaton 15.30-as kezdéssel a Szombathelyi Swietelsky-Haladás a Diósgyőri VTK-t fogadja. Kövesse velünk együtt a mérkőzést alakulását percről-percre!

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - DIÓSGYŐRI VTK 0-3 (0-0)

Sopron, 1120 néző, játékvezető: Karakó.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Bosnjak - Kiss T., Kiss B., Tóth M. - Mészáros, Williams, Rácz.

DVTK: Antal - Tóth B., Kocsis, Lipták, Eperjesi - Óvári, Vela, Nono, Busai -  Ioannidis, Szarka.

Hűvös, szeles időben pár perc és kezdődik a mérkőzés. A kezdőrúgást Balogh Zoltán 26. születésnapja alkalmából végezte el.

A Haladás fehér felsőben, fekete nadrágban és fehér sportszárban, a Diósgyőr tiszta pirosban szerepel.

A vendégek kezdték a találkozót - érdekes felállásban. Vela hátrapasszolta a labdát a tizenhatos előtt álló Busainak, aki előreívelt, nyolc miskolci rajtolt rá. Mint az amerikaifociban, csak itt diósgyőri szöglettel végződött a nagy készülődés.

1. perc: Sárga lap, Nono rúgta fel Bosnjakot

Tíz perc telt el a meccsből, egyelőre nem sok minden történt, ahogy a szakzsargonban mondják: keresik egymás gyenge pontjait a csapatok. Mezőnyjátékot láthatunk, a két kapusnak eddig szinte semmi dolga sem akadt.

13. perc: Mészáros kapott labdát a jobb oldalon, a kaputól hét méterre, ám a kivetődő Antalba lőtt

14. perc: Tóth Máté kapott sárga lapot

24. perc: Williams kapott labdát a jobb szélen, betört a tizenhatoson belülre, 13 méterről a rövid, bal sarkot vette célba, ám Antal védett

28. perc: Mészáros került ziccerbe a kaputól 11 méterre, középen. Ám bal lábas lövését Antal a léc fölé ütötte

31. perc: Rácz szép cselekkel tört be a bal oldalon a tizenhatoson belülre, 12 méteres lövése centikkel zúgott el a bal sarok mellett

32. perc: Csere a vendégeknél. A sérült Tóth Barnabás helyett Nono állt be

33. perc: Mészáros jobb oldali beadását Tóth Máté kapásból, 13 méterről a léc fölé bombázta

Az utóbbi negyedóra egyértelműen a szombathelyieké, beszorultak a diósgyőriek

44. perc: Rácz 23 méteres szabadrúgását könnyedén fogta Antal

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Megkezdődött a második félidő, Bódog Tamás egyet cserélt, Szarka helyett Ugrai állt be

1120 a hivatalos nézőszám

49. perc: Ugrai, balról lágyan beívelt szabadrúgását Lipták hat méterről a bal felső sarokba fejelte (0-1).

50. perc: Vela jobbról visszagurított labdáját Ugrai 12 méterről a hosszú, jobb sarokba lőtte (0-2).

52. perc: Lipták 24 méteres lövése zúgott el a bal felső sarok mellett

55. perc: Tóth Máté jobb oldali szabadrúgása után ide-oda pattogott a labda, majd Wils elvetődve, 12 méterről lőtt, a labda egy védőről szögetre pattant. A szöglet után Wils lőtt hét méterről a hálóba, de a játékvezető szerint lökött (?). Kifelé szabadrúgás. Csere a Haliban, Rácz helyett Halmosi állt be

63. perc Csere a Haladásban, Mészárost Ramos váltotta

68. perc: 0-3. Nono 20 méteres lövése a felső lécre, onnan a gólvonal mögé, majd kifelé vágódott. De a lényeg: sajna bent volt a labda.

77. perc: Csere a Haliban, Williams helyett Németh Márió érkezett

79. perc: Még szerencsénk sincs. Németh szabadrúgását Halmosi balról középre fejelte, az érkező Ramos hét méterről a felső lécre bólintott

85. perc: Csere a vendégeknél, a sérült Ioannidisz helyett Nagy Tibor érkezett

86. perc: Nono óriásit ordítva összerogyott a földön, Tóth Máté sportszerűen kirúgta a labdát, közben a spanyol meggyógyult... Mindenesetre a diósgyőriek biztos előnyük tudatában is igyekeznek lassítani a játékot, húzzák az időt. Ez különösen Antal kirúgásainál csúcsodosik ki.

89. perc: Ezt hogy hagytuk ki. Ramos bal oldali beadása az üres kapu elé érkező Kiss Tamás lába alatt elsuhant