Vereség a Honvédtól

2017.10.14. 15:10

Az OTP Bank Liga 12. fordulójában a hajrában kapott góllal 2-1-re alulmaradtunk a Budapest Honvéd ellen.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - BUDAPEST HONVÉD 1-2 (0-1)

Sopron, játékvezető: Andó-Szabó.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Devecseri, Bosnjak - Kiss B., Kiss T., Tóth M. - Medgyes, Ramos, Williams

Honvéd: Gróf - Latifu, Lovric, Baráth, Bobál - Nagy G., Gazdag, Holender - Banó-Szabó, Eppel, Lanzamafe

Pacsi Bálint, a Haladás vezetőedzője három helyen is változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Jagodics Márk, Németh Márió és Mészáros Karol helyett Devecseri Szilárd, Kiss Bence és Kiss Tamás került a kezdőbe.

Októberhez képest - és amúgyis - kimondottan kellemes, tavaszias időben melegítenek a csapatok. Az ég kék, a fű zöld - már csak egy jó meccs és Hali-győzelem szükséges a boldogsághoz.

A Haladás tiszta zöldben, a Honvéd piros felsőben, fekete nadrágban és piros-fekete csíkos felsőben sportszárban játszik.

A mérkőzés előtt a korábbi legendás futballistára, a közelmúltban elhunyt Tóth II. Józsefre emlékeztek a szurkolók.

A kezdőrúgást az óriási Hali-szurkoló, Fodor Zoltán végezte el.

A Haladás kezdte a játékot.

7. perc: Egy lesgólt már láttunk, Holender lőtt a hálóba, ám a partjelző már jelzett

12. perc: Ez meleg volt. Banó-Szabó játszotta magát üresre a jobb oldalon, ám 12 méteres lövését a kifutó Király bravúrral, lábbal védte

17. perc: Latifu jobb oldali beadását Király elvetődve húzta le a berobbanó Honvéd-támadók elöl

20. perc: Az első komoly Haladás-helyzet: Kiss Bence ugratta ki a jobb oldalon Polgárt, a védő beadását Ramos - egy védővel a nyakán - hét méterről alig fejelte a kapu fölé

Változatos a meccs, hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattog a labda - ahogy mondani szokták...

Andó-Szabó egy kispesti szabálytalanságot nem, egy szombathelyit viszont lefújt - nem lett népszerűbb, ha jól halljuk.

33. perc: Kiss Tamás balról jól belőtt szabadrúgását Ramos hat méterről alig fejelte a jobb sarok mellé. A brazil mutatja  a bírónak, hogy, közben kissé meglökték.

40. perc: Williams ugratta ki a jobb oldalon Ramos, aki éles szögből jócskán a bal felső sarok mellé bombázott

44. perc: Baj van. Gazdag tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, amikor átzuhant Devecseri lábán - tizenegyes. A büntetőt Eppel laposan a bal sarok felé lőtte, Király bele is ért, ám a labda becsorgott a sarokba (0-1).

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

1740 a hivatalos nézőszám

47. perc: A támadás szép volt, a lövés kevésbé sikerült. Bosnjak passzolt Medgyesnek, aki befelé vezette a labdát, majd 17 méterről jócskán a bal sarok mellé lőtt

57. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Kiss Tamás kapott labdát középen, majd egy csel után 15 méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba (1-1). Cserélt Pacsi Bálint, Medgyes helyett Németh Márió érkezett

61. perc: Lanzafame 18 méterről, balról kissé jobbról alig lőtt a jobb sarok mellé

65. perc: Tóth Máté jobb oldali szögletét a hosszún érkező Ramos hat méterről centikkel fejelte a jobb sarok mellé

66. perc: Csere a Honvédban, Holender helyett Danilo állt be

68. perc: Lanzafame kevergetett a bal oldalon, majd éles szögből, öt méterről kapura lőtt, Király lábbal védett

75. perc: Csere a szombathelyieknél, Tóth Dávid helyett Tóth Máté érkezett

76. perc: Eppel emelt jobbról középre Király mellett, Baráth a védők gyűrűjében hét méterről a jobb sarok mellé fejelt

82. perc: Nagy Gergő kapott sárga lapot, mert hátulról fellökte Bosnjakot

83. perc: Eppel vett át egy labdát Wils mellett, majd középről, 15 méterről a jobb sarokba bombázott (1-2).

84. perc: Baráth kapott sárga lapot

87. perc: Csere a vasiaknál, Ramos helyett Halmosi állt be

Két perc a hosszabbítás

91. perc: Csere a vendégeknél, Lanzafame le, Tömösvári be