Helytállt a csapat

2017.09.10. 16:20
Pum András

Az OTP Bank Liga 8. fordulójában a jól játszó és 1-0-s vezetésénél büntetőt hibázó Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-1-re kikapott a Videotontól.

VIDEOTON FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 3-1 (0-1)

Felcsút, Pancho Aréna, 1771 néző, játékvezető: Szőts

Videoton: Kovácsik - Fiola, Juhász, Fejes, Stopira - Nego, Hadzic, Pátkai, Suljic - Lazovics, Scepovic

Haladás: Király - Polgár, Wils, Devecseri, Bosnjak - Kiss B., Jancsó, Tóth M. - Kovács - Williams, Ramos

Pacsi Bálint, a Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Jagodics a szombati edzésen megsérült, helyett Devecseri kerülte a kezdőbe.

A Hali kispadja: Gyurján, Schimmer, Németh Márió, Tóth D., Martínez, Rácz, Halmosi

Felcsút előtt közvetlenül egy lerobbant autót kellett eltolni az út mellől - ebben többek között Medgyes Zoltán, a vasiak labdarúgója segédkezett ebben. A keretbe most nem nevezett támadó kipattant  a kocsijából, és pikk-pakk visszalökték a járgányt az útra.

Kellemes, napsütéses, igazi labdarúgóidőben melegítenek a csapatok.

2. perc: Mi maradt ki! Polgár futotta le ellenfelét a jobb oldalon, élesen középre lőtt labdájáról centikkel maradt le a az ötösön bevetődő Williams

A Videoton piros felsőben, kék nadrágban és sportszárban, a Haladás fehér felsőben, fekete nadrágban és fehér sportszárban játszik.

Meglepő vagy sem, de az eddig eltelt tíz percben a Haladás támad, irányítja a játékot.

Itt van a lelátón Bernd Storck szövetségi kapitány is.

12. perc: Hadzic 20 méteres, bal felső sarokba tartó lövését védte bravúrral Király

Jó, és változatos a találkozó, továbbra is a vasiak dominálnak, de most már a fehérváriak is vezettek néhány akciót.

19. perc: Hadzic 21 méteres ívelését tolta szögletre Király

27. perc: Ramos tolta befelé a labdát, egy csel után 14 méterről lőtt, de Juhászról szögletre pattant a lövés

Lassan fél óra megy el a meccsből, a Haladás jobban futballozik ellenfelénél

33. perc: Csere a Haladásban, a sérült Kiss Bence helyett Németh Márió állt be

35. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak bal oldali beadását Németh Márió vette le, majd 17 méterről úgy lőtt a jobb sarokba, hogy a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba (0-1).

39. perc: Ramos tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, amikor Fejes lerántotta - büntető! A tizenegyest Williams a jobb sarok mellé lőtte...

45. perc: Ramos kapott sárga lapot

Három perc a hosszabbítás

47. perc: Ramos nyargalt el a bal szélen, beadását Tóth Máté hét méterről alig fejelte a léc fölé

48. perc: Lazovic kapott sárga lapot

Vége az első félidőnek

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, Fejes helyett Henty érkezett a Videotonban

52. perc: 1-1. Suljic jobb oldali beadását Lazovic hét méterről a bal sarokba fejelte (1-1).

56. perc: Csere a Haladásban, Devecseri helyett Schimmer érkezett

58. perc: Williams kapott sárga lapot

59. perc: Stopira balról belőtt labdáját Lazovic nyolc méterről, nagy helyzetből a jobb sarok mellé helyezte

61. perc: Polgár cselezte be magát középre, 19 méteres, bal lábas lövése nem sokkal zúgott el a léc felett

A Videoton irányítja a játékot, a Haladás védekezik

63 perc: Stopira bal oldali beadását Pátkai 11 méterről a jobb sarokba vágta (2-1).

71. perc: Csere a Haladásban, Jancsó le, Halmosi be

73. perc: Pátkai kapott sárga lapot

77. perc: Csere a Videotonban, Hadzic helyett Varga jött be

82. perc: Halmosi balról laposan belőtt labdájába Ramos még bele tudott piszkálni, ám a lövés elment a bal sarok mellett

90. perc: Scepovic kapott labdát középen Lazovictól, majd 15 méterről a jobb sarokba lőtt (3-1).