Az OTP Bank Liga 28. fordulójában a Debreceni VSC 4-2-re legyőzte a Szombathelyi Swietelsky-Haladást.

DEBRECENI VSC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 4-2 (3-1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2030 néző, játékvezető: Berke

Debrecen: Danilovics - Osváth, Szatmári, Brkovics, Ferenczi - Jovanovics, Filip, Tőzsér, Holman - Handzic, Könyves.

Haladás: Király - Schimmer, Wils, Jagodics, Bosnjak - Iszlai, Kiss B., Jancsó - Mészáros, Williams, Rácz

A hazaiak tiszta pirosban, a vendégek zöld felsőben, fekete nadrágban és sportszárban játszanak.

A Debrecen kezdte a mérkőzést.

1. perc: Osváth jobbról belőtt labdáját Handzic fordulásból, 11 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé

Egyelőre a Loki irányítja a játékot

Jönnek jobbról-balról a beadások, de ezek nem okoznak zavart.

15. perc: Könyves-Holman összjáték után utóbbi balról középre passzolt labdáját Handzic 10 méterről a bal sarokba lőtt (1-0).

17. perc: Handzic jobb oldali szögletét Szatmári hat méterről fejelte kapura, Király vállal tolta kapu fölé a labdát

18. perc: Szatmári kapott utólag sárga lapot, mert korábban szabálytalankodott Bosnjakkal szemben

24. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL. Rácz küzdött Jovanoviccsal a tizenhatos előterében, a debreceni védőről lepattanó labdát Williams remek mozdulattal, 20 méterről a jobb sarokba vágta (1-1).

Nem sokáig örülhettünk, ugyanis...

25. perc: Iszlai veszített labdát a felezővonal környékén, Filip iramodott meg, majd a bal szélen felfutó Holmanhoz passzolt, aki 14 méterről laposan, a rövid, jobb sarokba lőtt (2-1).

Változatos a meccs, hol az egyik, hol a másik kapu előtt bukkannak fel a csapatok

33. perc: Holman vezetgette a labdát, majd 19 méterről, kissé jobbról a léc alá lőtt (3-1).

42. perc: Wils kapott sárga lapot, mert felvágta Holmant. A hazai futballistát ápolni kell

44. perc: Filip szerzett labdát, majd megiramodott, végül 24 méterről éppen Király kezébe lőtt

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

II.FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Kiss Bence helyett Kovács Lóránt állt be

Kiváló hírünk van, a második félidőből eltelt nyolc perc a mienk, többet kezdeményezünk.

Továbbra is a Haladásnál van többet a labda, de egyelőre nem tudunk rést ütni a debreceni pajzson

58. perc: Handzic homorított egy embereset Bosnjak belépője után, sárga lapot kapott a Hali szerb-magyar védője

63. perc: Bosnjak röviden hazafejelt labdájára Könyves csapott le a jobb oldalon, és Wils mellett 14 méterről a jobb sarokba lőtt (4-1).

64. perc: Csere a Debrecenben, Szatmári helyett Mészáros állt be

66. perc: Csere a Haladásban, Williams helyett Halmosi

68. perc: Könyves indult meg a jobb oldalon, befelé cselezett, majd 14 méterről a bal sarok mell durrantott

Az a nagy helyzet, hogy a hazaiak nem elégedtek meg a háromgólos előnnyel, jönnek előre mint a meszes

73. perc: Ez nem volt rossz kísérlet. Mészáros balról, 18 méterről elvégzett szabadrúgása veszélyesen suhant el a felső léc felett

74. perc: Csere a Haliban, Jancsó le, Tóth Máté be

76. perc: Vált a Loki is, Holmant ment le a pályáról, Szuk jött be

Miután a lényegi dolgok sajnos eldőltek, kevés izgalmas eseményt láthatunk a pályán

83. perc: Loki-csere, Handzic helyett Szekulics a pályán

84. perc: Mészáros tört be a jobb oldalon a tizenhatoson belülre, éles szögből, hét méterről leadott lövését Danilovics védte

4-1 sem szép, de 5-1 kifejezetten csúnya lenne. Pedig jön előre a Debrecen, rendületlenül

86. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Halmosi bal oldali beadását Tóth Máté ballal felpörgette, majd 15 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (4-2).