Amit ott bement, itt nem: Honvéd-győzelem a Haladás ellen

2017.04.07. 17:30
Pum András

Az OTP Bank Liga 25. fordulójában szombaton 18 órai kezdettel a Haladás Sopronban a Budapest Honvédot fogadja. Kövesse velünk együtt a mérkőzés alakulását percről-percre!

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - BUDAPEST HONVÉD 0-1 (0-0)

Sopron, 2130 néző, játékvezető: Erdős.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Devecseri - Iszlai, Kovács, Jancsó - Mészáros, Williams,

Honvéd: Gróf - Ikenne-King, Lovric, Kamber, Baráth - Gazdag, Hidi, Nagy G. - Lanzafame, Eppel, Zsótér

A korábbihoz képest ezúttal kevésbé jó minőségű a talaj, ebben nyilván szerepet játszik, hogy szerdán Sopron-Budafok kupameccset rendeztek.

Emiatt öt óra után, és a kezdés előtt tíz perccel is bekapcsolták az öntözőberendezést.

A Haladás fehér felsőben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, a Honvéd tiszta sárgában szerepel.

A mérkőzés előtt a 70. születésnapját ünneplő Gerencsér Ferencet köszöntötték a vasi vezetők.

A szombathelyiek kezdték a játékot.

Öt perc telt el a meccsből, egyelőre hullámzó a játék, valamivel a Hali kezdeményez többet

6. perc: Hidi jobb oldali szögletére a hosszún ketten is érkeztek, ám Lanzafame és Nagy egymást zavarta, így előbbi lövése a jobb kapufa mellett zúgott el

10. perc: Zsótér bal oldali beadását Lanzafame jobbról egyből visszakanalazta, de furcsa ívet húzó labdát azonban Király biztosan fogta

15. perc: Nagy balról belőtt labdáját Lovric hét méterről a léc fölé fejelte

17. perc: Egy kipattanó labdát Lovric tüzelt rá 22 méterről, Király azonban biztosan fogta a kapu közepébe tartó lapos lövést

A hangulattal és az irammal nincs gond - ezek a jó hírek.

22. perc: Mészáros jobb oldali szabadrúgását Jancsó 12 méterről a jobb sarok mellé fejelte

24. perc: Rácz bal oldali szögletét Gróf éppen Wils fejére ütötte, akit annyira meglepett az ajándék, hogy hat méterről a bal felső sarok mellé bólintott

33. perc: Lanzafame jobb oldali beadását Kamber nyolc méterről a jobb sarok felé fejelte, Király óriási bravúrral tornázta ki a labdát

Tíz perc van hátra, mindkét edző elküldte a cseréket melegíteni

37. perc: Zsótér 22 méteres szabadrúgását Királyunk fogta

38. perc: Jancsó kapott sárga lapot, mert felvágta Kinget

A Honvéd többet kezdeményez, de a Haladás akciói is veszélyesek

40. perc: Iszlai kapott sárga lapot reklamálásért

42. perc: Mészáros jobb oldali szabadrúgását Iszlai 11 méterről fejelte kapura, Gróf a felső kapufára tolta a labdát. Az eddigi legnagyobb Haladás-helyzet volt!

Egy perc a ráadás

Erdős Józsefnek egyelőre nem emelnek szobrot Sopronban, legalábbis a Haladás-drukkerek biztosan nem. A honvédosok eséseit rendre lefújja, holott nem mindegyik szerelés tűnik szabálytalannak

Vége az első félidőnek

A vendégek többet kezdeményeztek az első félidőben, a szombathelyi védőknek bőven akadt dolguk, de eddig jól megoldották feladatukat. Elöl kellene több.

II. FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

2130 a hivatalos nézőszám

Hat perc telt el a második félidőből, amit eddig gyakorlatilag végigunatkoztak a szurkolók, az égvilágon semmi sem történt..

55. perc: Williams lövése a tizenhatoson belül álló Baráth kezére pattan, a bíró szerint nem volt szándékos. Hááát...

Megélénkült a meccs, s a hangulat is parázsabb

65. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Bosnjak állt be

Nagy taktikai csata folyik a pályán, szépséghiba, hogy így kevésbé élvezhető a meccs

73. perc: Csere a Haladásban, Williams le, Kiss Tamás be

75. perc: Bosnjak balról remekül ívelt a kapu elé, Mészáros egy védő szorításában alig fejelt a léc fölé. Szép akció volt!

76. perc: Ikenne-King kapott sárga lapot

77. perc: Mészáros jobbról beívelt szögletét Bosnjak 11 méterről kapura fejelte, de Lovric a gólvonalról kifejelte a labdát. Óriási helyzet volt!

80. perc: Hidi 20 méteres, jobb sarokra tartó lövését Király biztosan védte

81. perc: Csere a Haliban, Jancsót Kiss Bence váltotta

82. perc: Lanzafame tüzelt 19 méterről a bal sarok mellé Majd igazi olaszos kézmozdulatokkal jelzi a bírónak, valaki még beleért. Hát nem, kirúgás jön

84. perc: Hidi 24 méteres, középről leadott lövését Király hárította

88. perc: 0-1. Zsótér bal oldali beadását a hosszún érkező Eppel egy védővel a nyakán három méterről a bal sarokba fejelte

90. perc: Kettőscsere a vendégcsapatban, Ikenne King és Eppel helyett Villám és Balázs érkezett

Három perc a hosszabbítás

92. perc: Ilyen nincs. Devecseri ívelt a kapu elé, Baráth hazafejelte a labdát, ám Gróf kimozdult, a vendégek óriási szerencséjére a labda a bal kapufáról vágódott a mezőnybe