Nem ért győzelmet az óriási mezőnyfölény

2021.03.14. 14:05

A Merkantil Bank Liga 29. fordulójában csapatunk Tatabányán a Dorogi FC vendégeként lépett pályára.

DOROGI FC - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-0

Tatabánya, játékvezető: Nagy R.

Dorog: Borsos – Kárász, Dlusztus, Berkó, Papp M. – Zuigéber, Rjasko, Lénárt, Mészáros Á. – Szedlár, Kanalos.

Haladás: Verpecz - Kállai, Schimmer, Németh Milán, Debreceni - Jancsó, Holdampf, Kiss B., Bosnjak - Dragóner, Tóth M.

A Hali cseréi: Rózsa, Tóth D., Medgyes, Rácz, Doktorics, Horváth R., Németh Márió.

A dorogiak piros mezben, fekete nadrágban és piros sportszárban, a mieink tiszta fehérben játszanak.

A nyitott lelátó feletti részen - de már kint,a hotel melletti parkolóban - mintegy tíz fanatikus Hali-szurkoló jött el buzdítani a csapatot - le a kalappal előttük!

6. perc: Schimmer passzolt el a labdát a Haladás térfelének közepén Kanalashoz, aki kapura tört, de Schimmer addig gyötörte a támadót, amíg az ziccerben ugyan, 15 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

Tíz perc telt el a meccsből, egyelőre a mieink jóval aktivabbak, de az egyetlen nagy helyzet mégis a dorogiak előtt adódott.

14. perc: Bosnjak balról végzett el nagy debobást, Jancsó az ötösön továbbfejelte a labdát, az érkező Tóth Milán négy méterről óriási helyzetből a bal sarok mellé fejelt. Nagy helyzet volt!

Továbbra is egykapuzik a Haladás, a Dorog kizárólag a védekezésre összpontosít.

23. perc: Berkó kapott sárga lapot.

25. perc: Németh Milán kissé jobbról, 20 méteres szabadrúgásból a hosszú, jobb felső sarok mellé lőtt.

27. perc: Bosnjak kapott sárga lapot.

29. perc: Kiss Bence ugratta ki Dragónert, a támadó átemelte a labdát a kifutó Borsos felett, ám a visszaérkező védők végül felszabadítottak.

Szinte felborul a pálya, akkora fölényben futballozik a Haladás.

38. perc: Rjasko távoli lövése kerülte el Verpecz kapujának bal sarkát.

40. perc: Kárász kapott sárga lapot.

45. perc: A félidő utolsó helyzete a hazaiak előtt adódott, Szedlák 12 méteres lövését Verpecz vetődve hárította.

Vége az első félidőnek.

A szünetben cserélt a Haladás, a hosszú sérülése után visszatérő házi gólkirályunk, Medgyes Zoltán állt be Tóth Milán helyére.

56. perc: Csere a Haladásban, Dragóner helyett Németh Márió állt be.

59. perc: Németh Márió vezetgette a labdát, majd 28 méterről lőtt, de Borsos védte a próbálkozást.

Továbbra is mi támadunk, de még nem sikerült feltörnünk a dorogi reteszt...

64. perc: Kanalas szerzett labdát, a csatár 18 méteres, bal sarokra tartó lövését védte bravúrral Verpecz.

.A játék iramát egyébként nem érheti panasz, pörgős kis meccset vívnak a csípős hidegben a csapatok.

75. perc: Csere a Haliban, Jancsó helyett Rácz állt be.

77. perc: Egy, a Haladás-védők által felszabadított labdát Mátyus János fejelt vissza - természetesen az alapvonalon túlról.

83. perc: Kállai jobb oldali beadását Medgyes hat méterről fejelte kapura, de Borsos kiszedte a labdát a jobb felső sarok elöl.

86. perc: Haladás-csere, Kállai le, Tóth Dávid be.

Két perc a hosszabbítás.

91. perc: Németh Márió jobbról végzett el szabadrúgást, amelyet nem beadott, hanem kapura lőtt, de Borsos védett.

Vége a mérkőzésnek. A Haladás végigtámadta a mérkőzést, de be volt oltva góllövés ellen.