Döntetlent érdemeltünk volna

2020.12.13. 15:30
Pum András

A Merkantil Bank Liga idei utolsó, 21. fordulójában a Szombathelyi Haladás 2-0-ra kikapott Szolnokon.

Szolnoki MÁV FC–Szombathelyi Haladás 2-0 (0-0) – Szolnok, NB II-es zárt kapus labdarúgó-mérkőzés, vezette: Zám.
Szolnok: MOLNÁR-FARKAS – CSIRMAZ, Szekszárdi, Kovács O., Tamás, Kotula – Kónya (Berdó, 84.), TISZA, Rokszin – Kurdics (Tóth Benjamin, 74.), Szabó B. Megbízott edző: Ulviczki Attila.
Haladás: RÓZSA – Kállai (Szalay, 73.), MOCSI, Schimmer, Doktorics (Tóth M., 65.) –  SCHUSZTER, Csilus – Medgyes, Németh Márió, Rácz – Farkas B. (Tóth Barna, 57.) Edző: Mátyus János.
Gólszerzők: Doktorics (58., öngól), Kovács O. (92.)
Sárga lap: Csirmaz (45+2), Szalay (79.), Kotula (87.).

3. perc: Rácz cselezte át magát védőjén, majd 10 méterről lőtt, de a szolnoki kapuson lelassuló labdát Rokszin kivágta a gólvonal elöl.
17. perc: Farkas jobbról, Kotula mellől hét méterről lőtt, de Molnár-Farkas védett.
24. perc: Kállai szerzett labdát a jobb oldalon, középre passzolt, Medgyes 11 méterről a bal sarok mellé lőtt.
29. perc: Kotula 18 méteres, bal sarokra tartó lövését védte bravúrral Rózsa, a kipattanót Tisza szúrta rá hét méterről, jobbról de Rózsa nagy vetődéssel szögletre mentette a bal sarokba igyekvő labdát.
58. perc: Kurdics bal oldali beadása az ötösön álló Doktorics válláról a bal sarokba vágódott – öngól. 1-0
63. perc: Medgyes ívelt a bal oldalon Ráczhoz, a támadó 13 méteres lövése centikkel elkerülte a bal felső sarkot.
78. perc: A cselezgető Szalaytól vette el Csirmaz a labdát a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, ahol Szalay hátulról buktatta – tizenegyes. A büntetőt Kovács középre rúgta, Rózsa lábbal védett, a kipattanót Tisza rúgta rá laposan, de a kapus bravúrral ezt is hárította.Az ellentámadásnál Tóth Milán jobbról, 15 méterről leadott lövését fogta Molnár-Farkas.
88. perc: Németh Márió 19 méteres szabadrúgását Molnár-Farkas a jobb sarok elöl nagy vetődéssel hárította.
92. perc: Rokszin jobb oldali szögletét Kovács az ötösről fejelte a bal sarokba (2-0).

Nagy csata folyt a pályán, Kállai Kevin (22) jól futballozott. Fotó: Kiss János/Új Néplap

A Haladás kerete a legutóbbbi, Siófok ellen 2-0-ra megnyert mérkőzéshez képest tovább fogyatkozott. A Balaton-partiak ellen Bosnjak Predrag combizomszakadást szenvedett, így nem léphetett pályára az alföldi városban. Rajta kívül koronavírus-fertőzés és sérülés miatt Németh Milán, Devecseri Szilárd, Debreceni Zalán, Tóth Dávid, Jancsó András, Kiss Bence és Holdampf Gergő is hiányzott.A hazaiaknál az eltiltott házi gólkirály Novák Csanád nem szerepelhetett. A Haladásban hosszú sérülése után ismét pályára lépett Farkas Balázs.

A mieink kezdték jobban a mérkőzést, magukhoz ragadták az irányítást. Egymásután vezették akcióikat a frissen, lendületesen futballozó szombathelyiek, 25 percnyi játék jután 3-0-ra vezethettek volna – a szolnokiaknak momentumuk sem volt. Aztán félóra elteltével a hazaiak is „megérkeztek” a meccsbe, de Rózsa kétszer is bravúrral védett. Kiegyenlített játék folyt a pályán, egyik csapat sem tudott mezőnyfölényt kiharcolni.

Szünet után a hazaiak voltak veszélyesebbek, ám csak egy öngóllal szereztek vezetést. A vendégek rákapcsoltak,  kapujukhoz szegezték a szolnokiakat. Ám egy büntetőből növelhették volna előnyüket a hazaiak, de Rózsa két nagy bravúrt is bemutathatott, sőt, az ellentámadásból a vasiak egyenlíthettek volna. Támadásban maradt a Haladás - egy tizenegyest sem kapott meg - érett az egyenlítés, ehelyett a 92. percben egy szöglet után Kovács eldöntötte a három pont sorsát.
A játék képe és a helyzetek alapján a döntetlen igazságosabb lett volna, de a Haladás akár nyerhetett is volna.