Későn jött a Hali gólja

2018.08.25. 20:30

Az OTP Bank Liga 6. fordulójában szombaton az MTK 2-1-re nyert a Szombathelyi Haladás otthonában.

SZOMBATHELYI HALADÁS-MTK 1-2 (0-1)

Szombathely, 4117 néző, játékvezető: Karakó

Haladás: Király – Schimmer, Benes, Tamás, Németh Milán – Kolcák – Mészáros, Rácz, Priskin, Habovda – Rabusic

MTK: Kiscak - Ikenne-King, Gengeliczki, Pintér, Selin – Vass Á. – Schafer, Bognár, Kanta, Ramos -  Lencse

A Haladásban Bosnjak Predrag combizomszakadása miatt nem nem léphetett pályára.

A mérkőzés a közelmúltban, 70 esztendős korában elhunyt Szabó Sándor emlékére egyperces gyásszünettel kezdődött.

A vasiak tiszta zöldben, a vendégek talpig fehérbe lépnek pályára

4. perc: Bognár labdájával Lencse lépett ki a bal szélen, de 11 méteres lövését bravúrral védte Király

11. perc: Bognár balról középre gurított labdáját Lencse lőtte kapura 10 méterről, Király elvetődve fogta a lövést

13. perc: Kanta passzával Lencse ugrott ki a jobb szélen, a támadó elvitte a labdát a kifutó Király mellett, visszagurított labdáját a volt Illés Akadémia futballista Schafer 10 méterről a bal sarokba helyezte (0-1).

16. perc: Habodva esett el a tizenhatoson belül - nincs tizenegyes

A félidő fele telt el, jó a meccs, a szombathelyiek többet birtokolják a labdát, de a vendégakciók veszélyesebbek

24. perc: Kiscak kifutva a kapujából bokszolta el a labdát Priskin elöl

27. perc: Szelin rúgta fel Priskint a tizenegyespontnál - tizenegyes. Priskin jobb sarokra tartó büntetőjét Kiscak kiütötte

29. perc: Bognár lövését védte Király

31. perc: Kiscak védte bravúrral védte Tamás hat méteres, jobb sarokra tartó fejesét

40. perc: Ez meleg volt! Bognár elé került a labda, a középpályás lövését Benes a gólvonalról vágta ki

41. perc: Tamás kapott sárga lapot

45. perc: Kanta 19 méteres szabadrúgása zúgott el a felső léc felett

Vége az első félidőnek

II.FÉLIDŐ

A szünetben cserélt a Haladás, Benes helyett Halmosi állt be

46. perc: Halmosi lövését védte Kiscak

50. perc: Mészáros jobb oldali beadása elcsúszott a középen érkező Halmosi lába alatt

52. perc: Habodva kapott sárga lapot

54. perc: Gengeliczki kapott sárga lapot

55. perc: Mészáros jobbról belőtt labdáját Priskin fejelte hét méterről a léc fölé

58. perc: Németh Milán kapott sárga lapot

61. perc: Schimmer jobb oldali beadását Priskin alig fejelte a léc fölé

62. perc: Csere a Haladásban, Rabusic helyett Funsho állt be

64. perc: Schimmer jobb oldali beadására Funso és az MTK kapus együtt érkezett, a vendégek hálóőre üggyel-bajjal felszabadított

64. perc: Csere az MTK-ban, Schafer helyett Gera érkezett

A második félidő eleje óta esik az eső

4117 a hivatalos nézőszám

Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok

74. perc: Csere az MTK-ban, Lencse helyett Torghelle érkezett

77. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Gaál állt be

81. perc: Ramos bal oldali beadása átszállt a jobb szélre, az érkező Gera hét méterről a kapu közepébe lőtte (0-2)

87. perc: Gera 18 méteres, jobb sarokra tartó lövését tolta szögletre Király

89. perc: Csere az MTK-ban, Ramos le, Vass Patrik állt be. Ramos nagy tapsot kapott

Három perc a hosszabbítás

91. perc: 1-2!!! Gaál 20 méterről a bal sarokba lőtt