Peches vereség

2022.02.07. 19:50

A Merkantil Bank Liga 22. fordulójában csapatunk tizenegyes is hibázott és 2-1-re kikapott a Nyíregyházától.

SZOMBATHELYI HALADÁS-NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1-2 (1-2)

Szombathely, 533 néző, játékvezető: Oláh.

Haladás: Rózsa - Kállai, Devecseri, Németh M., Bosnjak - Kiss B., Szekér, Tóth Máté, Doktorics - Lencse, Tóth Milán.

Nyíregyháza: Fejér – Szabó B., Gengeliczki, Papucsek, Jánvári – Vass P., Sigér Á., Márkus, Hamed – Zamostny, Novák.

A Haladásban hiányzott a műtét utáni rehabilitációját végző Délczeg Gergely, a nyitófordulóban Győrött bokasérülést szenvedett Csilus Tamás és a beteg Holdampf Gergő. És szintén nem játszhat Guzmics Richárd sem, a védőnek a pénteki edzésen sérült meg a bokája.

1. perc: GÓÓÓÓÓL! Mindössze 40 másodperc telt el a meccsből, amikor Doktorics futott el a bal oldalon, beadását Kiss Bence hat méterről a jobb felső sarokba fejelte (1-0).

A gól óta is a hazaiak az aktívabbak, igaz, a vendégek is vezettek néhány támadást.

14. perc: Gyors hazai kontra, Kiss Bence passzolt a jobb oldalon felfutó Tóth Mátéhoz, a középpályása egy csel után 12 méterről lőtt, de Jánvári szögletre vágta a a bal sarokba tartó labdát. Nagy lehetőség volt!

18. perc: Sigér jobbról leadott lövése a felső lécről vágódott ki, a középen érkező Hamed három lépésről a jobb sarokba gyömöszölte a labdát (1-1).

22. perc: Novák hét méterről, fordulásból leadott lapos lövését tolta bravúrral szögletre Rózsa.

26. perc: Hamed lövése éppen Sigér elé került, a középpályás hét méterről a védők között a kapu közepébe továbbított (1-2).

A hideg ellenére változatos a meccs, sajnos a vendégek támadásait egyelőre nem nagyon tudjuk hatástalanítani.

39. perc: Lencse kapott labdát a kaputól hat méterre, kifelé cselezett, majd balról, kiszorított szögből a jobb oldalhálóba lőtt. Ez is ziccer lehetett volna, ha támadónk egyből kapura fordul.

A vendégek szépen gyűjtik a sárga lapokat, már négynél tartanak: Jánvári, Sigér, Gengeliczki és Papucsek is kapott már lapot.

Megkezdődött a második félidő.

A helyszínen tekinti meg a mérkőzést Gera Zoltán, az U21-es válogatott szövetségi edzője.

56. perc: Csere a Haladásban, Kállai helyett Tóth-Gábor állt be.

63. perc: Doktorics bal oldali beadását Tóth-Gábor nyolc méterről a jobb felső sarok mellé fejelte.

66. perc: Csere a Haliban, Tóth Máté le, Tarján be.

68. perc: Lencse kapott labdát a tizenhatoson belül, majd hátulról buktatták. A sárga lap elmaradt a hazai védőnek. A büntetőt Tóth Milán a jobbra mozduló kapus mellett a bal sarok mellé helyezte.

73. perc: Bal oldali beadás után Doktorics 20 méterről a bal sarok mellé lőtt.

76. perc: Csere a Haliban, Tóth Milán helyett Horváth Rajmund állt be.

78. perc: Vendégcsere,Vass helyett Kovács állt be,

83. perc: Bosnjak balról, 15 méterről alig lőtt a léc fölé

Vége a mérkőzésnek, büntetőt is hibáztunk, saját magunkat vertük meg.