Csapatunk 1-0-ra kikapott a Pécs együttesétől.

SZOMBATHELYI HALADÁS–PÉCSI MFC 0-1 (0–1

Szombathely. Haladás Sportkomplexum. Vezeti: Káprály Mihály (Horváth Zoltán, Bede Tamás).

Haladás: Rózsa  Kállai K., Mocsi, Németh M., Bosnjak  Csilus, Holdampf, Kiss B., Szekér  Horváth R., Tóth Milán. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

Pécs: Helesfay  Dávid, Katona, Prekler, Bíró  Rácz, Marques-Airosa, Kövesdi, Károly  Tihanyi, Geiger. Vezetőedző: Vas László.

A mérkőzés előtt egypercesgyásszünettel tisztelegtek a nézők egy elhunyt törzsszurkoló, Dogs Elite-tag, Szalai Csaba emléke előtt. S gyásszünettel emlékeztek a Haladás-meccsein dolgozóegyik biztonsági őr, Kerner István emléke előtt is - ő is a héten távozott az élők sorából. Ünneplésre is volt ok: a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe jutott Haladás VSE futsalcsapatának játékosait is köszöntötte a klub.

5. perc: Bíró indult meg jobbról befelé, két védőt is kicselezett, majd 16 méterről a bal sarokba lőtt (0-1).

A góltól magukhoz tértek a szombathelyiek, a játék már inkább a vendégtérfélen folyik.

19. perc: Bosnjak bal oldali beadása után Tóth Milán tűnt el gyanús körülmények között az ötösön, a labda Csilus elé került, a középpályás éles szögből, hat méterről leadott lövését kiöklözte Helesfay.

21. perc: Kállai Kevin jobbról adott be középre, a labdába az egyik pécsi játékos, Rácz elvetődve, kézzel ért bele a tizenhatoson belül, ám a bíró - miután kis gondolkodás után befújta a szabálytalanságot -  a tizenhatoson kívülre vitte a labdát - büntető helyett tehát szabadrúgás következett. Tiszta tizenegyes volt!

25. perc: Csilus kapott sárga lapot.

31. perc: Németh Milán lopakodott előre, 28 méterről tüzelt, de Helesfay védett.

40. perc: Holdampf ívelt a tizenhatoson belülre, Németh Milán 14 méteres fejese a pécsi kapus zsákmány lett.

45. perc: Tóth Milán balról leadott lövése Prekleten megpattanva szögletre pattant. A szöglet után Horváth Rajmundhoz került a labda, a csatár hét méterről ledott lövését Helesfay a levegőben úszva tolta szögletre.

II, FÉLIDŐ

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

52. perc: Preklet kapott sárga lap.

54. perc: Bosnjak és Tihanyi akaszkodott össze, mindkét játékos sárga lapot kapott.

56. perc: Németh Milán is kapott egy sárga lapot. Élesedik a meccs...

57. perc: Csere a Haladásban, az előbbi páros sárga előtt megsérült Bosnjak helyett Devecseri állt be.

62. perc: Csere vasi együttesben, Szekér le, Monori be.

72. perc: Tölgyesi húzott kapura, majd a tizenhatoson belülre érve két védő gyűrűjében lőtt, Rózsa lábbal védett.

78. perc: Hármascsere a Haladásban. Kiss helyett Kállai Zalán, Horváth Rajmund helyett Doktorics, Tóth Milán helyett Guzmics.

A pécsiek látványosan húzzák az időt, sorra sérülnek le, majd gyógyulnak meg hirtelen játékosaik...

Guzmics Richárd nem a védelembe, hanem a csatársorba állt be - Németh Szabolcs vezetőedző mindent bevet az egyenlítés érdekében.