Szöveges közvetítés a Diósgyőr-Haladás 2-0 (1-0) bajnokiról

2021.11.01. 19:45

Kövesse velünk együtt percről-percre a hétfő esti DVTK-Szombathelyi Haladás Merkantil Bank Liga-mérkőzést.

Diósgyőri VTK-Szombathelyi Haladás 2-0 (1-0).

Diósgyőr, DVTK Stadion, vezette: Pillók.

DVTK: Póser - Szeles, Szatmári, Hegedűs - Eperjesi, Oláh, Zsemlye, Molnár G., Bokros - Horváth Z., Könyves.

Haladás: Rózsa - Mocsi, Guzmics, Németh Milán, Bosnjak - Kiss B., Csilus, Szekér, Doktorics - Tóth-Gábor, Horváth R.

A Haladásban sérülés miatt Délczeg Gergely, Hegedűs Márk és Devecseri Szilárd, eltiltás miatt Holdampf Gergő és Kállai Kevin hiányzik. S nem játszhat Tóth Milán sem, a támadó vasárnap reggelre lebetegedett.

A Hali kispadja: Verpecz, Tóth D., Debreceni, Romic, Kállai Z., Szijjártó, Tóth Máté, Monori.

A DVTK piros-fehére felsőben, piros nadrágban és sportszárban, a mieink zöld mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban játszanak.

A Hali kezdte a játékot.

Mindkét csapat óvatosan kezdett, a Haladás már saját tizenhatosánál letámadta ellenfelét – ez nem ízlett a hazaiaknak.

10, perc: Bal oldali szöglet után Szeles elé került a labda, a védő jobbról, öt méterről a jobb sarok mellé lőtt.

Eltelt az első negyedóra, az utóbbi percekben a hazaiak futballoznak mezőnyfölénybe.

17. perc: Könyves kapott sárga lapot reklamálásért.

19. perc: Kiss Bence 20 méteres lövését tolta bravúrral szögletre Póser.

22. perc: Könyves bal oldali beadását Szeles Szatmárihoz továbbította, a védő nyolc méterről a bal sarokba lőtt (1-0).

33. perc: Kiss Bence kapott sárga lapot.

A gól óta rátettünk egy lapáttal, de kapura sajnos semmi veszélyt sem jelentünk.

41. perc: Mocsi jobb oldali beadásáról csak kevéssel maradt le Tóth-Gábor

44. perc: Szekér kapott sárga lapot Molnár felrúgásáért. A diósgyőriek valamiért nagyon nehezményezték a szabálytalanságot, úgyhogy kisebb perpatvar alakult ki.

Vége az első félidőnek. Egy biztos: ennék több kell a második félidőben.

Megkezdődött a második félidő. A szünetben kettőt is cserélt Németh Szabolcs, Tóth-Gábor Kristóf és Horváth Rajmund helyett Monori Norbert és Kállai Zalán állt be.

50. perc: Szekér rúgta meg hátulról Molnárt a felezővonalnál, sárga lap. Mivel a Haladás középpályásának már volt ilyen színű kártyája, megkapta a pirosat is.

57.perc: Diósgyőri csere, Szeles helyett Bertus állt be.

58. perc: Horváth Zoltán jobbról, tíz méterről leadott lövését tolta léc fölé Rózsa.

61. perc: Doktorics félfordulatból, 23 méterről a bal felső sarok mellé lőtt.

65. perc: Guzmics rántotta le Könyvest, sárga lap.

68. perc: Csere a Haladásban, Kiss Bencét Tóth Máté váltotta.

73. perc: Ez szép volt! Mocsi indult befelé jobbról, majd két csel után 17 méterről alig lőtt félmagasan a jobb sarok mellé.

76. perc: Csere a DVTK-ban és a Haladásban is. A piros-fehéreknél Zsemlye helyett Kocsis érkezett, míg a Haliban a sérült Doktorics helyére Debreceni állt be.

77. perc: Kállai Zalán kapott sárga lapot.

80. perc: Molnár közelről leadott lövését védte Rózsa.

83. perc: A Hali lőtt szögletet, de a labda a hazaiakhoz került. Gyors kontra után Könyves ugratta ki a bal oldalon Kocsist, aki elhúzta a labdát Rózsa mellett, majd a bal sarokba helyezett (2-0).