A Merkantil Bank Liga 4. fordulójában a Szombathelyi Haladás 2-0-ra verte a Szegedet.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZEGED CSANÁD-GROSICS AKADÉMIA 2–0 (1–0)
Móri Tamás (Bede Tamás, Hofbauer Roland)
Haladás: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Németh Milán – Tóth D. (Farkas B., 84.), Csilus T., Holdampf, Szekér, Bosnjak – Jancsó (Kiss B., 46.), Szalay Sz. (Tóth Barna, 58.). Vezetőedző: Mátyus János
Szeged-Csanád GA: Takács J. – Kárász, Pejovics, Bitó, Oláh G. (Simon Á., 73.) – Varga Sz. (Dobos Á., 56.), Grumics (Gajdos, 65.), Jovanovic, Deák – Germán, Takács T. Vezetőedző: Dobos Barna
Gólszerzők: Németh Milán (45.), Tóth Barna (71.).

93. perc: Simon Ádám kapott sárga lapot.

92. perc: Csilus sérült meg, a középpályást a Hali kapuja mögött ápolják.

Három perc a hosszabbítás.

85. perc: Gyönyörű lövés, gyönyörű védés! Jobb oldali beadás után Germán a kapunak háttal, 14 méterről ollózva kapura lőtt, Verpecz bravúrral tolta léc fölé a labdát.

82. perc: Csere a Haladásban, hosszú sérülése után Farkas Balázs lépett pályára, Tóth Dávid jött le.

2697 a hivatalos nézőszám.

79. perc: Tóth Barna kis híján duplázott, de egy támadáson belül két lövését is bravúrral védte Takács.

71.perc: GÓÓÓL - 2-0!! Tóth Barna cselezett balról befelé, majd 11 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (2-0)

Bár sok a hiba, a Haladás-szurkolók jóvoltából legalább a hangulat első osztályú.

68. perc: Kiss Bence iramodott meg, de 24 méteres lövését hárította Takács. Szó mi szó, a szegediek csapatkapitánya nem unatkozik.

65. perc: Cserélt a szegedi együttes, a volt szombathelyi Grumics helyére a szintén volt vasi Gajdos állt be.

60. perc: Egy szögletvariáció után Kiss Bence jobb oldali szögletét a rövid saroknál érkező Németh Milán hét méterről alig perdítette a léc fölé.

59.perc: Bitó birkózta le a földre Tóth Dávidot, sárga lap.

58. perc: A Hali is cserélt, Szalayt Tóth Barna váltotta.

56. perc: Szegedi csere, Varga Szabolcs helyett Dobos érkezett.

54. perc: Csilus lökte fel Germánt, ezzel kiérdemelte a meccs első sárga lapját.

53. perc: Holdampf vezetgette a labdát. majd 20 méterről lőtt, ám a labda elkerülte a kaput.

49. perc: Kiss Bence középről, 20 méterről tüzelt, Takács bravúrral kiütötte a bal sarokba tartó labdát. A kipattanóra Tóth Dávid érkezett a jobb oldalon, de a középpályás 11 méteres lapos lövését is védte a szegedi kapus.

Megkezdődött a második félidő, a szünetben Mátyus János egyet cserélt. Jancsó András helyett Kiss Bence állt be.

Vége az első félidőnek.

45. perc: GÓL. Németh Milán cselezgetett a bal oldalon, majd befelé vezette a labdát, gyengébb, jobb lábával, 19 méterről lőtt – a labda az egyik szegedi védő fejét is érintve a bal felső sarokba vágódott (1–0).

40. perc: Varga Szabolcsot kell hosszasan ápolni. Közben Mátyus János és Dobos Barna beszél meg valamit nagy bőszen a felezővonalnál – végül pacsival búcsúznak.

Továbbra is egykapuzik a Haladás, a Szeged szinte kizárólag védekezik.

30. perc: Csilus szerzett labdát, majd jó helyzetből, középről, 18 méterről lőtt – Takácsnak nem okozott gondot a próbálkozás.

27. perc: Germán vezetgette a labdát, majd 28 méterről lőtt, ám a lövés méterekkel elzúgott a jobb sarok mellett. A Hali kapusának azonban nem tetszett, hogy a védők hagyták lőni a csatárt – Verpecz le is teremtette társait.

24. perc: Holdampf  jobb oldali, beadásszerű lövése Takács János zsákmány lett.

Közben a vendégszurkolók nekivetkőztek, félmeztelenül buzdítják csapatukat.

21. perc: Jobb oldali beadás után Szalay talált közelről a kapuba – lesről. Úgyhogy nincs gól.

A nagy távolság ellenére Szegedről mintegy 20-an kísérték el kedvenceiket. Remek a hangulat a stadionban, a Hali-tábor megállás nélkül buzdítja csapatát.

Lassan negyedóra telt el a meccsből, egyelőre a Haladás irányítja a játékot, a Szeged védekezik.

11. perc: Egy visszagurított labdát Bosnjak lőtt kapura 24 méterről ám a labda elszállt a bal sarok mellett.

Körülbelül 2500 néző lehet a stadionban.

A lelátón Halmosi Péter társaságban foglal helyet az U21-es válogatott szövetségi kapitánya, Gera Zoltán.

A szegediek keretében négy korábbi Haladás-futballista is található. Simon Ádám, Gajdos Zsolt, Grumics Miroszlav a kezdőben kapott helyet, Mohl Dávidot viszont nem nevezték a meccsre.

2. perc: Szalay ugrott ki a jobb oldalon, de 15 méteres lövését Takács a jobb kapufa mellé tolta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A tiszta fehérben futballozó Haladás kezdte a játékot.