A győzelem íze - Remek siker a Honvéd otthonában!

2019.03.02. 16:30

Az OTP Bank Liga 22. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 3-1-re győzött a Budapest Honvéd vendégeként. Gaál Bálint, Oleg Golodiuk és Galin Ivanov szerezte a góljainkat.

BUDAPEST HONVÉD - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-3 (0-1)

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2000 néző, játékvezető: Erdős.

Honvéd: Gróf - Kálnoki-Kis, Batik, Kamber, Kukoc - Mezhgrani, Nagy G., Ben-Hatira, Gazdag - N"Gog, Holender.

Haladás: Király - Habovda, Saláta, Tamás, Németh Milán - Golodiuk, Dausvili, Rui Pedro, Ofosu - Ivanov, Gaál.

A szombathelyi cserék: Rózsa, Kolcák, Mészáros, Holdampf, Németh Márió, Funsho, Rabusic

A Haladásban Gyurján Márton, Bosnjak Predrag, Jagodics Márk és Priskin Tamás sérült.

A szombathelyi csapat zöld felsőben, fehér nadrágban és fehér sportszárban, a Honvéd piros-fehér csíkos felsőben, fekete nadrágban és piros-fehér csíkos sportszárban lép pályára.

A kispestiek kezdték a játékot.

Meglehetősen élénk iramban indították a mérkőzést a felek, hol az egyik, hol a másik kapu előtt bukkantak fel a játékosok. A kispestiek igyekeztek minél gyorsabban, pár passzal a Haladás tizenhatosára juttatni a labdát, ám ha ez sikerült is, a vasi védők magabiztosan tisztáztak.

11. perc: Habodva ívelt balról a hosszú oldalon Saláta elé, a védő hét méterről, éles szögből ellőtte a labdát a kapu előtt

Habár a hazaiak kezdeményeznek többet, a vasiak formás támadásokat vezetnek, látszik nem döntetlenre, győzelemre játszanak.

28. perc: Mezghrani 25 méteres, bal sarokra tartó lövését védte Király

31. perc: Kamber próbálkozott 26 méterről, középről, de lövése jócskán elkerülte a jobb sarkot

39. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!Batik átadását Rui Pedro csípte el a Haladás térfelén, megiramodott, majd hosszú labdavezetés után a jobb szélen Gaaálhoz továbbított, a támadó 18 méterről kilőtte a jobb sarkot (0-1)

Vége az első félidőnek. A kispesti közönség kifütyüli csapatát.

A második félidőre először a Haladás jött ki, után a Budapest Honvéd. Supka Attila cserélt a szünetben, N"Gog helyett Danilo érkezett.

52. perc: Kálnoki-Kis öklelte fel Gaált az oldalvonal mellett, minimum sárga lap - Erdősnél viszont csak szabadrúgás

54. perc: Ben-Hatira sarokkal Holender elé továbbított, a támadó 19 méterről a hosszú, jobb felső sarokba ívelt (1-1)

A hazai gárda lendületet kapott és beszorította ellenfelét, a Haladás ebben az időszakban kizárólag a védekezésre koncentrált.

63. perc: Ivanov nem kevesebb mint négy vendégjátékost cselezett ki kis területen a tizenhatos jobb oldalánál, beadása viszont pontatlan volt

65. perc: Ivanov 25 méteres lövése zúgott el a felső léc felett

66. perc: Csere a Haladásban, Gaál helyett Funsho állt be

68. perc: Kukoc jobb oldali beadását Danilo hét méterről fölé fejelte

69. perc: Csere a Honvédban, Kálnoki-Kis helyett Tischler állt be

70. perc: Négy szombathelyi játékos vezette a labdát két kispestire, ám Funsho passza Rui Pedro helyett Grófé lett. Óriási lehetőség volt!

72. perc: Mezghrani kapott sárga lapot

73. perc: Dausvili szerzett labdát a jobb oldalon, beadását Tamás hat méterről fölé fejelte

75. perc: Rui Pedro kapott sárga lapot

78. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Golodiuk 20 méterről, szabadrúgásból a jobb felső sarokba emelt (1-2).

85. perc: Csere a Haliban, Rui Pedro le, Holdamp be

87. perc: Egy vasi kontra után Funsho futott el a bal szélen, elsőre Batikba lőtt, a kipattanón tolt kettőt, ám újabb lövése ezúttal Kamberről jött ki

89. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egy szombathelyi kontra végén Habovda remekül passzolt jobbról középre, Ivanov pedig egyből, 10 méterről a bal sarokba vágta a labdát (1-3).

90. perc: Csere a Haladásban, Ofosu helyett Mészáros állt be

Három perc a hosszabbítás

Vége a mérkőzésnek. A jól futballozó, sok veszélyes kontrát vezető Haladás megérdemlelten nyert.