Az OTP Bank Liga 22. fordulójában a Szombathelyi Haladás nagy csatában 1-0-ra kikapott a Mol Vidi otthonában.

MOL VIDI FC - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-0 (0-0)

Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó, játékvezető: Karakó.

Vidi: Kovácsik – Nego, Juhász, Vinicius, Stopira – Hodzic, Pátkai, Elek, Kovács I. – Milanov, Scepovic.

Haladás: Király – Habovda, Saláta, Tamás, Németh Milán – Golodiuk, Dausvili, Rui Pedro, Ofosu – Rabusic, Ivanov

A Haladásban sérülés miatt nem léphet pályára Jagodics Márk.

A hazaiak kezdték a játékot.

Szombathelyről mintegy 30 drukker kísérte el a csapatot.

Tíz perc telt a el a meccsből, egyelőre kiegyenlített a találkozó, a Vidi ugyan valamivel többet kezdeményez, de a Haladás jól tartja magát.

16. perc: Ivanov 24 méteres lövését védte Kovácsik

17. perc: Scepovic lőtt 22 méterről fölé

Eltelt  a félidő fele, nem változott a játék képe, a hazaiak többet birtokolják a labdát, de a vasiak ellentámadásai veszélyesebbek.

30. perc: Szép támadás után Ivanov 26 méterről alig lőtt a jobb sarok mellé

31. perc: Gyors szombathelyi kontra: Golodiuk remek passzát Rabusic 11 méterről, éles szögből, jobbról kapura lőtte, de Kovácsik védte a kapu közepébe tartó labdát

38. perc: Nego jobb oldali bedobását Hodzic hat méterről, nagy helyzetből a léc fölé fejelte

40. perc: Golodiuk rántotta le Pátkait, sárga lap

43. perc: Ez (is) szép volt! Ivanov iramodott meg a jobb oldalon, az üresen bemozgó Rabusichoz passzolt, a támadó elöl azonban a kivetődő Kovácsik az utolsó pillanatban felszedte a labdát

Vége az első félidőnek. Mindennél többet elmond, hogy a hazai közönség kisebb füttyszóval küldi öltözőbe játékosait. A Haladás kifejezetten jól tartja magát, sőt, teljesen egyenrangú ellenfele a bajnokesélyesnek.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

47. perc: Kovács elé pattant a labda, egyedül megiramodott a kapu felé, ám Ofosu utolérte, és remek ütemben szerelte

50. perc: Ofosu indult meg a saját térfeléről, végigszlalomozott a pályán, aztán balra, a lesen álló Ivanovhoz passzolt, aki a hálóba lőtt. Ám, ugye, lesről.

54. perc: Pátkai rúgta fel Rui Pedrót, sárga lap

55. perc: Egy szabadrúgáskombináció végén Rui Pedro emelt Rabusic elé, a cseh csatár 10 méterről, jobbról a bal felső sarok mellé lőtt

61. perc: Csere a Vidiben, Hodzic le, Huszti be, és Elek helyett Hadzic

Húsz perc van hátra a meccsből, a vasiak remekül építik fel támadásaikat, jól játszanak

75. perc: Ofosu indult meg balról befelé, 17 méteres, bal felső sarokra tartó lövését védte Kovácsik

Fütyül a fehérvári közönség...Nem tetszik nekik kedvenceik játéka...

78. perc: 1-0. Scepovic bal oldali beadását a hosszú oldalon érkező Kovács öt méterről a kapu jobb oldalába lőtte (1-0).

82. perc: Kovács kapott sárga lapot

82. perc: Király kirúgásával Rui Pedro indult meg a bal oldalon, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, ám lövését Nego blokkolta

83. perc: Csere a Haliban, Dausvili helyett Funsho állt be

86. perc: Habovda kapott sárga lapot

87. perc: Kettőscsere a Haliban, Ivanov és Rabusic helyett Gaál és Németh Márió

Három perc a hosszabbítás

90+2: Hadzic kapott sárga lapot

Vége a mérkőzésnek. A Haladás olykor remekül játszott, a döntetlent megérdemelte volna