Nem ért pontot a jó futball

2017.08.17. 17:40
Pum András

Az OTP Bank Liga 6. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás jól játszott, de kikapott az FTC vendégeként.

FERENCVÁROSI TC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 2-0 (1-0)

Budapest, Groupama Aréna, 4911 néző, játékvezető: Karakó

FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Batik, Botka, Leandro  - Gorriaran, Csernik, Moutari, Lovrencsics B. - Varga R., Priskin

Haladás: Király - Mészáros, Jagodics, Németh M., Bosnjak - Kovács L., Simon, Jancsó, Tóth M. - Ramos, Williams.

Mészöly Géza két helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Kiss Bence és Medgyes Zoltán helyett Tóth Máté és Kovács Lóránt került a kezdőbe.

Negyedóra van a kezdésig, a játékosok befejezték a bemelegítést. Kilenc pályamunkás pedig egy-egy pofás kis speciális szerkezettel akkurátusan visszaigazgatja a bemelegítés során kirúgott gyeptéglákat.

Itt van a lelátón Bernd Storck szövetségi kapitány is.

A ferencvárosi B-közép ütemes "Király Gabi, Király Gabi" felkiáltással üdvözli az előtte lévő kapuban helyet foglaló Haladás kapusát.

A Fradi kezdte a játékot.

4. perc: 1-0. Varga Roland futott el a jobb szélen, beadását Moutari Mészárost megelőzve hét méterről a kapu közepébe lőtte

9. perc: Szép szombathelyi akció végén Williams balról visszatette a labdát Kovács elé, a középpályás egy csel után 19 méterről a bal sarok mellé lőtt

15. perc: Leandro vágta fel a kiugrani készülő Ramost

A gólt óta a Haladás kezdeményez többet

22. perc: Lovrencsics Balázs kapott sárga lapot

25. perc: Ivószünet

29. perc: Bosnjak balról középre lőtt labdáját Tóth Máté a rövid saroknál, óriási helyzetből, hét méterről, a hosszú bal sarok mellé lőtte. A lövésbe egy hazai futballista is beleért, így szöglet. A jobb oldali szöglet a hosszún Jancsó elé került, aki nagy helyzetből, hat méterről Dibusz kezébe emelt.

Mintegy 80 Hali-szurkoló buzdítja a csapatot.Jónéhány kispesti drukkerrel kiegészülve, akik olykor a korábban náluk futballozó Botkát éltetik. Ja nem, nem éltetik...

31. perc: Csere a hazai együttesben, Leandro megsérült, helyére Lovrencsics Gergő érkezett

39. perc: Mészároshoz került a labda, aki 20 méterről kilőtte Botkát

Három perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek. A hazai tábor kifütyülte csapatát.

II. FÉLIDŐ

A szünetben kettőt cserélt az FTC. Lovrencsics Balázs és Gorriaran helyett Rui Pedro és Böde állt be

47. perc: Williams 20 méteres lövését védte Dibusz

Nem csak Storck, hanem a Vasas edzője, Michael Oenning is itt van a lelátón

54. perc: A bal oldalon Williamshez került a labda, a támadó 14 méterről, jobbal a léc fölé lőtt

56. perc: Simont kell ápolni, miután Dibusszal ütközött az ötösön

62. perc: Tóth Máté kapott sárga lapot

67. perc: Kettőscsere a Haladásban, Simon és Tóth helyett Kiss és Medgyes érkezett

70. perc: Ivószünet

80. perc: Egy bal oldali beadást Böde nagy helyzetből, öt méterről alig lőtt a jobb sarok mellé

82. perc: Itt a vége: 2-0. Moutari jobb oldali beadását Böde hat méterről a léc alá fejelte

88. perc: Böde 13 méteres lövését hárította Király

90. perc: Varga Roland 13 méteres lövését bravúrral védte Király

Vége a mérkőzésnek. A Haladás jól futballozott, egy pontot megérdemelt volna.