Fontos Hali-győzelem

2017.08.12. 17:36

Az OTP Bank Liga 5. fordulójában a Szombathelyi Swietelsky-Haladás David Williams két és Jagodics Márk egy góljával 3-1-re legyőzte a Balmazújvárost.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - BALMAZÚJVÁROS 3-1 (1-0)

Sopron, 11162  néző, játékvezető: Szabó Zs.

Haladás: Király - Jancsó, Wils, Németh Milán - Mészáros, Simon, Kiss B., Bosnjak - Williams, Ramos, Medgyes

Balmazújváros: Horváth L. - Póti, Tamás, Rus, Uzoma - Sigér, Haris, Kovács Á. Vajda - Arabuli, Andrics

A Hali busza 15 órakor indult el az Illés Akadémiáról és egy óra alatt már a soproni stadionnál volt.

Mészöly Géza több helyen is változtatott az előzetesen megadott összeállításon. Polgár Kristóf, Tóth Máté, Jagodics Márk, és Miroszlav Grumics helyett Jancsó András, Medgyes Zoltán, Mészáros Karol és Németh Milán került a kezdőbe. A Hali-cserék: Gyurján, Tóth D., Grumics, Rácz, Jagodics, Kovács L., Tóth M.

Azért a víz az úr. A meccs előtt egy órával és 15 perccel is öntözik a gyepet.

Gyásszünettel kezdődött a mérkőzés. Hosszan tartó, türelemmel viselt súlyos betegségben pénteken 79 éves korában elhunyt Bodor Ferenc, Aranytollas és Feleki László-díjas sportújságíró, a Magyar Sportújságírók Szövetségének korábbi alelnöke, megyei Príma-díjas újságíró, a Vas Népe volt sportrovatvezetője. Bodor Ferenc 15 évig a Haladás VSE röplabdaszakosztályának vezetőjeként is dolgozott, rengeteg sporttémájú, a Haladáshoz is kapcsolódó könyv fűződik a nevéhez. Így például az „Illés Béla, a legnagyobb király” vagy a „80 év zöld-fehérben”. Emlékét kegyelettel megőrizzük.

Ma lenne 75 éves a Haladás korábbi legendás kapusa, Szarka Zoltán. A kiváló sportember tavaly április 18-án hunyt el. Emlékét megőrizzük.

A vasiak kezdték a játékot.

A Hali tiszta zöldben, a Balmazújváros talpig feketében játszik.

4. perc: Ramos kapott labdát a kapunak háttal a tizenhatoson belül, majd félfordulattal, hét méterről, jobbal lőtt, a labda Tamásról centikkel a jobb sarok mellé vágódott

"Fiúk nyerni kell, mert nagyon gáz a tabella" - egy női hang a lelátóról. S mint tudjuk, a nőknek mindig igazuk van...

Tíz perc pergett le a meccsből, a Haladás irányítja a játékot, a Balmazújváros beállt védekezni.

25 balmazújvárosi drukker vállalta az utazást az ország másik felébe.

14. perc: Andrics kapott sárga lapot, és annyira reklamált, hogy majdnem utána egy pirosat is

19. perc: Haladás-sárga, Simon Ádám kapta

Amúgy a nap szépen süt, a szél viszont fúj, így az árnyékos helyeken viszonylag hűvös van

22. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ramos kapott labdát a jobb oldalon a tizenhatoson belül, amikor Haris becsúszva elrúgta a lábát. Tizenegyes! A büntetőt Williams higgadtan a jobb sarokba lőtte (1-0).

A gól után is a Hali irányítja a játékot

Az utóbbi percekben a balmazújvárosiak kicsit feljebb merészkedtek, de a szombathelyi védők állták a sarat

32. perc: Póti kapott labdát a tizenhatos bal sarkánál, jobb sarokba tartó lövését Király szögletre tolta

Stef Wils maradt lent a földön, ápolni kell

Hat perc van a félidőből, most kicsit kiegyenlítettebb a játék

40. perc: Vajdához pattant a labda, a támadó 18 méterről, középről gyengén a bal sarok mellé lőtt

44. perc: Uzoma bal oldali beadása a jobb szélen érkező Kovácshoz került, a középpályás 13 méteres lövése furán szitált, a jobb sarokba tartó labdát Király visszanyúlva szögletre paskolta

Vége az első félidőnek. A Haladás jobban futballozik ellenfelénél, több helyzetet dolgozott ki, megérdemelten vezet

Megkezdődött a második félidő, a szünetben Kiss Bence helyett Tóth Máté állt be

52. perc: Csere a Haladásban, Wils az előbb már jelezte, hogy sérülés miatt cserét kér, most pedig lerogyott a földre. Helyére Jagodics érkezett

56. perc: Csere a Balmazújvárosban, Kovács helyett Zsiga állt be

1162 a hivatalos nézőszám

A hajdúsági gárda feljebb tolta állásait, nagyobb kockázatot vállal, de a vasiak gyakran lefülelik a passzaikat a tizenhatos előterében

65. perc: Sigérhez került a labda, aki tiszta helyzetből, 22 méterről, középről fölé lőtt

66. perc: Csere a vendégcsapatban, Andrics helyett a volt szombathelyi Rácz Ferenc állt be

70. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Ramos passzolt a bal oldalon bemozgó Medgyeshez, a támadó az alapvonalról középre adott, az üresen álló Williams kapásból, hét méterről a bal sarokba vágta a labdát (2-0). Így kell ezt!

76. perc: Jagodics kapott sárga lapot

77. perc: 2-1. Vajda 20 méteres, kissé jobbról elvégzett szabadrúgása a bal felső sarokban landolt (2-1).

78. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Tóth jobb oldali szögletét a hosszún érkező Jagodics hat méterről a jobb felső sarokba fejelte (3-1).

80. perc: Csere a Haladásban, Medgyes le, Grumics be. Csere a vendégeknél is, Arabulit Belényesi váltotta

85. perc: Belényesi tüzelt jobbról, 18 méterről, de Király elvetődve hárította a lövést

86. perc: Egy bal oldali beadást Williams lőtt kapura nyolc méterről, de a labda a felső lécről a kapu fölé vágódott

Négy perc a ráadás

A balmazújvárosiak távoli lövésekkel próbálkoznak, de maximum az amerikai fociban találnának kaput