Az OTP Bank Liga 24. fordulójában szombaton a Haladás remekül futballozva 4-2-re legyőzte a Mezőköveset.

SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS - MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 4-2 (1-1)

Sopron, 1565 néző, játékvezető: Szőts

Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics, Devecseri - Kovács, Iszlai, Jancsó - Mészáros, Williams, Rácz

Mezőkövesd: Tujvel - Farkas, Szeles, Balogh, Vági - Tóth B., Gohér - Molnár, Strestík, Kink - Veszelinovics

Nyárias melegben, de szeles időben melegítenek a csapatok.

Öt perc késéssel startol a találkozó. A kövesdiek fejezték be előtt a melegítést, utánuk pár perccel a mieink is követik őket az öltözőbe.

Mivel a kispadoknak éppen szembe süt  nap, ezért ezúttal mindkét szakmai stáb és a cserejátékosok átvonultak a másik oldalra, a nyitott tribün felőli padokon foglalnak helyet.

A mérkőzés előtt a ma 41. születésnapját ünneplő Király Gábort köszöntötték.

A kezdőrúgást egy fanatikus Hali-drukker, Borbács Csaba végezte el.

A vasiak kezdték a játékot.

A Haladás fehér felsőben, fekete nadrágban, fekete sportszárban, a Mezőkövesd sárga-kék felsőben, kék nadrágban, sárga sportszárban játszik.

6. perc: Egy kipattanót Williams, 19 méterről lőtt rá, de a jobb sarokba tartó labdát Tujvel védte

12. perc: Mészáros balról, 30 méterről küldte a kapura a szabadrúgást, ugyan nem ért bele senki, de így is megzavarta Tujvelt. Ám a szlovák kapus üggyel-bajjal, de megfogta a lövést

15. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL 1-0!!!! Mészáros jobb oldali szögletét Kovács felpörgette, Wils pedig védőjét lefejelve, középről, hat méterről a jobb sarokba fejelt (1-0).

A gól óta változatos a játék, a vendégek is rátettek egy lapáttal

Ennek ellenére komoly helyzet egy szál se, pedig sok a beívelés, a szöglet, de a kapuk nem igazán forognak veszélyben. Az utóbbi percekben a Mezőkövesd a kezdeményezőbb.

38. perc: 1-1. Kink bal oldali beadását a hosszún érkező Molnár hét méterről a hosszú, jobb felső sarokba fejelte

43. perc: Williams indult meg a bal oldalon, ám ziccerből, nyolc méterről az elvetődő Tujvelbe lőtt

44. perc: Kényszerű csere a vendégeknél, a sérült Farkas helyett Pauljevics állt be

Egy perc a hosszabbítás

Vége az első félidőnek

Az első félidő mérlege: a kapuralövések száma 8-5 a Haladás javára, a szögletarány 2-2, a szabálytalanságok száma 9-9.

II. FÉLIDŐ

1565 a hivatalos nézőszám

A második félidő kezdőrúgását Czákler József végezte el.

47. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! 2-1!! Williamset Vági rúgta meg a tizenhatoson belül - tizenegyes! A büntetőt Iszlai higgadtan a kapu közepébe lőtte. Tujvel balra vetődött (2-1).

55. perc: Iszlai kapott sárga lapot mert felvágta Tóth Bencét

59. perc: Gohér balról ívelt a tizenegyespont környékére, Strestík a jobb sarok mellé fejelt

61. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL!3-1! Williams nyargalt el a bal oldalon, majd a hosszún érkező Kovácshoz passzolt, aki kapásból 11 méterről kapura lőtt, a labda a jobb kapufáról a bal sarokba pattant (3-1)

66. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Iszlai hosszú passzával Williams futott el a jobb szélen, majd 14 méterről Tujvel mellett laposan a jobb sarokba lőtt (4-1). Csere a Mezőkövesdben, Kink helyett Diallo állt be.

77. perc: Csere a Haladásban, Jancsó helyett Kiss Bence állt be

Örömfoci a pályán, mármint nyilván Hali-részről persze. Szép passzok, cselek - a közönség roppant mód élvezi a látványt.  A Mezőkövesd már csupán becsületből megy előre, ez a hajú elúszott.

81. perc: Csere a hazaiaknál, Rácz helyett Kiss Tamás a pályán. A vendégek is váltanak, Veszelinovics le, Baracskai be

A szombathelyiek átadják a területet a vendégeknek, cserében viszont olyan kontrákkal csapnak vissza, hogy csak na.

89. perc: 4-2. Baracskai kapott labdát a bal oldalon, majd 16 méterről a bal sarokba lőtt (4-2).