A Nehru Kupa hőseit köszöntjük

2023.03.18. 23:00

A Szombathelyi Haladás–Pécsi MFC mérkőzés szünetében köszöntjük a 40 évvel ezelőtti Nehru Kupa-győztes csapat tagjait.

Negyven évvel ezelőtt, 1983-ban óriási sikert aratott a Haladás: megnyerte a Nehru Kupát. A Cochin városában megrendezett tornára az alábbi keret utazott: Eller Arnold, Hegedüs Péter – kapusok. Dobány Lajos, Fitos József, Görög István, Hauzer Tibor, Hegyi Imre, Horváth Imre, Király Ferenc, Kiss György, Kulcsár Ferenc, Nagy József, Papp István, Pásztor Ferenc, Preszeller Tamás, Szabó Ferenc, ifj. Szarka Zoltán, Vörös Csaba – mezőnyjátékosok. A szakmai stáb tagjai voltak: Török Péter (vezetőedző), dr. Birosz Béla, Sarlós László, Csigó Szabolcs, Tebeli György.

Eller Arnold, Hegyi Imre, Király Ferenc, Kulcsár Ferenc, Papp István, Fitos József, dr. Birosz Béla, Sarlós László, Tebeli György sajnos már nincsenek közöttünk.

A Nehru Kupa-győztes csapat

A Szombathelyi Haladás-Pécsi MFC meccs szünetében a nagy siker hőseit köszöntjük, ünnepeljük, míg az elhunyt játékosok, vezetők helyett pedig hozzátartozóik veszik át az emlékplaketteket.