Ellenfélnéző - Nyíregyháza Spartacus FC

2023.01.26. 22:00

Vasárnapi ellenfelünk edzőt váltott a téli szünetben, Visinka Ede irányítja a szabolcsiakat.

A Merkantil Bank Liga tavaszi első, 21. fordulójában a Szombathelyi Haladás vasárnap 13 órakor a Nyíregyháza Spartacus FC együttesét fogadja. A piros-kékek a 15. helyen állnak a bajnokságban, 6 győzelem, 4 döntetlen és 10 vereség a mérlegük, 26 gólt szereztek, 28-at kaptak és 22 pontot gyűjtöttek. A bajnokságot még Feczkó Tamással kezdték a nyírségiek, majd a szakember távozott, jött Lengyel Roland. A téli szünetben aztán Lengyel is ment, december 15-el Visinka Edét nevezték ki. A vajdasági születésű szakember ezt megelőzően Tiszakécskén dolgozott. A Nyíregyháza télen három játékost igazolt, a kapus Hrabina Alex a DVSC-ből, Kovácsréti Márk és Nagy Barnabás az MTK-tól, Major Marcell a Puskás Akadémiától érkezett. Márkus Attila viszont Mezőkövesdre szerződött és távozott Artner Dávid is - utóbbinak még nincs csapata. Vasárnapi vendégeinknél három exszombathelyi futballista - Myke Ramos, Jánvári Gábor és Novák Csanád - szerepel. Rajtuk kívül többek között az első osztályt is megjárt Baki Ákos, Szerető Krisztofer, Szokol Zsolt, Paku Roland, Vass Patrik, Pekár László, Deutsch Bence, Adamcsek Máté, Nikola Pantovic neve csenghet ismerősen.

Az őszi mérkőzésen a Haladás Molnár Rajmund góljával 1-0-ra nyert  a Nyíregyháza ideiglenes otthonában, Sényőn.

Ami az örökmérleget illeti, a két csapatnak a vasárnapi lesz a 27. tétmeccse, 10-10 szombathelyi és nyíregyházi győzelem mellett 6 döntetlen született eddig.