Féltucat gól a Csornának

2023.01.14. 16:40

Második szombati felkészülési mérkőzésén a Szombathelyi Haladás 6-1-re legyőzte az NB III.-as Csornai SE-t.

Szombathelyi Haladás–Csornai SE 6-1 (4-0). Szombathely, Kondics utcai edzőpálya, zárt kapus felkészülési mérkőzés, vezette: Derdák.

Haladás: Mursits (Pálfi, 46.)  – Simut, Bolla (Nagy R., 46.), Hursàn, Devecseri – Derekas, Tarján, Bartusz – Molnár, Katona (Kovács P., 46.), Horváth R. Edző: Michal Hipp.

Gólszerzők: Derekas 2 (egyet 11-esből), Horváth R., Devecseri, Molnár R., Nagy R., illetve Böcskey.

A Haliban kèt Illès Akadèmia-fuballista, Kovàcs Pèter ès Katona István is pàlyàra lèpett.

Az első félidőben egykapuzott a hazai együttes az NB III. Nyugati-csoportjának 18. helyén álló Csorna ellen. A 20. percben indult be a gólgyártás, Horváth Rajmund szép mozdulattal, 14 méterről a kapu közepébe lőtt (1-0). Majd Katona, aztán Bartusz lövését védte bravúrral Kantó, a 37. percben Molnár bal oldali beadását Devecseri fejjel a kapu közepébe csúsztatta (2-0). A 41. percben a Simut buktatásáért megítélt büntetőt Derekas értékesítette (3-0), majd ugyanő Molnár remek passzát vágta 13 méterről a jobb sarokba (4-0).

Horváth Rajmund szép gólt szerzett

Szünet után az 52. percben Molnár fejelt a bal felső sarokba (5-0), nyolc perc múlva szépített a Csorna (5-1). A 80. percben Horváth Rajmund találta telibe a jobb kapufát, aztán a 85. percben Nagy Richárd balról, 16 méterről kilőtte a jobb sarkot (6-1).

A Haladás végig uralta a mérkőzést és bár a Csorna a második félidőben már jobban állta a sarat, kijött az osztálykülönbség. A szombathelyiek sok támadást vezettek, szép gólokat szereztek.