Győzelmet érdemeltünk volna

2022.08.28. 20:10

A labdarúgó NB II. hatodik fordulójában a Szombathelyi Haladás 1-1-es döntetlent játszott a Soroksár SC-vel.

Szombathelyi Haladás–Soroksár SC 1-1 (0-1). Szombathely, 1484 néző, NB II.-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Görög.

Haladás: Verpecz – Simut, Hursán, Devecseri, Németh M. – Csernik, Csilus (Derekas, 76.), Sipos (Tóth M., 61.), Bosnjak (Horváth R., 77.) – Molnár R. (Borvető, 85.), Lencse (Taipi, 61.). Edző: Németh Szabolcs.

Soroksár: Holczer – Ternován (Króner, 76.), Kékesi, Ikonomou, Hudák –  Vági, Haris (Nagy O., 77.), Hajdú (Korozmán, 76.), Lisztes (Kovác, 81.) – Lovrencsics B., Lőrinczy. Edző: Lipcsei Péter.

3. perc: Bosnjak balról, 18 méterről a felső lécet találta el.

9. perc: Bosnjak kapott labdát a bal szélen, nyolc méteres, jobb sarokra tartó lapos lövését Holczer lábbal védte.

22. perc: Molnár jobbról, tíz méterről éles szögből lőtt, a labda az oldalhálóban landolt.

39. perc: Hudák beadását Lovrencsics nyolc méterről a bal sarok mellé fejelte. A játékvezető szerint a labdába beleért egy hazai játékos is. A jobb oldali szögletet Lőrinczy lőtte középre, Lovrencsics   tíz méterről úgy fejelt a jobb sarokba, hogy a labda a kapufáról pattant a hálóba (0-1).

45. perc: Molnár húsz méteres lövését Holczer védte.

59. perc: Lencse lövése pattant meg egy védőn, Holczer nagy vetődéssel szögletre tolta a labdát.

62. perc: A másodpercekkel korábban csereként beállt Taipi futott végig a jobb oldalon, beadását a berobbanó Bosnjak öt méterről a kapu közepébe vágta (1-1).

75. perc: Csernik 22 méteres bombáját Holczer a léc fölé tolta.

87. perc: Csernik robogott el a bal szélen, beadását Taipi ziccerből, hét méterről a bal sarok mellé lőtte.

Csernik Kornél jól futballozott

A szombathelyieknél Mursits Roland, Rácz Barnabás, Vanja Zvekanov és Szijjártó Ármin sérülés, míg Csató Martin eltiltás miatt nem léphetett pályára. Csató helyett Hursán György került a védelem tengelyébe, mellé pedig Devecseri Szilárd. Nagy lendülettel kezdtek a szombathelyiek, kapujukhoz szegezték ellenfelüket, tíz perc alatt kapufát lőttek, egyszer Holczer védett és egy lesgólt is szereztek. A vendégeket meglepték a nagy rohamok, nem tudtak mit kezdeni a vasi rohamokkal. Negyedóra elteltével enyhült a nyomás a soroksári védelmen, de a vendégek így sem tudtak helyzetet kialakítani Verpecz kapuja előtt. A Haladás irányította a játékot, Németh Szabolcs együttese gyors támadásokat vezetett. Aztán félóra jétékot követően kiegyenlítődött a mérkőzés, a soroksáriak is vezettek néhány támadást. Sőt, a vendégek egy jogtalan szöglet után megszerezték a vezetést.

Szünet után kiegyenlített játékot láthattak a szurkolók, majd a csereként beállt Taipi beadásából Bosnjak kiegyenlített. Támadásban maradt a Haladás, záporoztak a beadások, lövések. A Hali hajtott a vezetó gólért, a Soroksárnak viszont láthatóan elég lett volna az egy pont. A Haladás a hajrában még óriási ziccert, meccslabdát hibázott.

Izgalmas mérkőzésen a Haladás többet tett a győzelemért, de kihagyta helyzeteit.