Négyet vágott a Hali

2022.01.08. 18:00

Felkészülési mérkőzésén a Szombathelyi Haladás 4-1-re nyert a megyei I. osztályú Zsámbék vendégeként.

Zsámbéki SK-Szombathelyi Haladás 1-4 (1-1). - Zsámbék, 500 néző, felkészülési labdarúgó-mérkőzés, műfüves pálya.

Haladás: Verpecz - Kállai, Dezamits, Guzmics, Devecseri – Monori, Holdampf, Szekér, Doktorics – Tóth-Gábor, Szijjártó. II. félidő: Rózsa – Csató M., Németh M., Tarján – Simut, Szekér, Kiss B., Bosnjak – Horváth R., Lencse, Tóth Milán. Edző: Németh Szabolcs.

A Komárom-Esztergom megyei első osztályú bajnokságot hibátlanul – 14 meccs, 14 győzelem - vezető Zsámbéki SK vendégeként a Haladás műfüves pályaavató-mérkőzésen lépett pályára. Szépszámú szurkolósereg volt kíváncsi a szombathelyiek vendégjátékára.

5. perc: Szép bal oldali támadás után Doktorics 14 méteres lövését bravúrral védte a hazaiak kapusa.

6. perc: Monori tört be a tizenhatoson belülre, de 15 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

18. perc: Egy kifejelt labdát Sárközi egy pattanás után 25 méterről a jobb felső sarokba bombázott (1-0).

44. perc: Kállai jobb oldali beadását Tóth-Gábor kezelte le, majd közelről a jobb sarokba lőtt (1-1).

Tóth-Gábor Kristóf egyenlített

56. perc: Simut jobb oldali beadását Tóth Milán öt méterről a jobb sarokba helyezte (1-2).

65. perc: Lencse lövése kijött a kapusról, Szekér pedig kiszorított helyzetből öt méterről mellé lőtt.

68. perc: Tóth Milán tört be a jobb oldalon, de a kapus bravúrral védte a csatár 15 méteres lövését.

75. perc: Tóth Milán és Horváth Rajmund ketten vihette a labdát a kapusra, Tóth a tizenhatosról jobbra, Horváthoz passzolt, a csatár az üres kapuba továbbított (1-3).

80. perc: Bal oldali akciót zárt le lövéssel Bosnjak, a védő 15 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

85. perc: Kiss Bence gyorsan elvégezte a szabadrúgást, a Lencsétől visszakapott labdát pedig 16 méterről a jobb sarokba lőtte (1-4).

A Haladásban sérülés miatt Csilus Tamás, Délczeg Gergely, Tóth Máté sem lépett pályára. Szerepet kapott viszont a csákvári védő, Csató Martin, a a 27 éves futballista próbajátékon szerepel a vasiaknál.

A hazaiak jól kezdték a mérkőzést, letámadták a vasiakat és megszerezték a vezetést. A szombathelyiek aztán fokozatosan magukra találtak, helyzeteket dolgoztak ki és a szünet előtt kiegyenlítettek. Szünet után kidomborodott a vendégek tudásbeli fölénye, újabb gólokat szereztek és végül magabiztosan játszva sima győzelmet arattak a sportszerűen küzdő és végig futballozni akaró zsámbékiak ellen. A mérkőzés jól szolgálta a felkészülést.