Győzelem Budafokon - továbbra is élen a Haladás!

2021.09.26. 19:04
PA

A Merkantil Bank Liga NB II. 9. fordulójában a Haladás idegenben 2-0-ra verte a tavaly még NB I.-es Budafokot.

Budafoki MTE–Szombathelyi Haladás 0-2 (0-1). Budapest, Promontor utca, 500 néző, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Lovas.
Budafok: Bese – Soltész (Papp, 76.), Fótyik, Jagodics M., Kalmár – Filkor (Adorján, 60.), László (Zuigeber, 60.) – Ihrig-Farkas, Kovács D., Szalai D. – Szabó L. (Szabó M., 46.). Edző: Boér Gábor.
Haladás: Rózsa – Kállai, Mocsi, Németh Milán, Devecseri (Guzmics, 80.) – Csilus, Holdampf, Kiss B. (Tóth D., 80.), Szekér – Tóth-Gábor (Délczeg, 58.), Tóth Milán (Horváth R., 69.). Edző: Németh Szabolcs.
6. perc: Kovács nagy helyzetből, hét méterről a bal sarok mellé lőtt.
12. perc: jobb oldali akció során Ihrig-Farkas passzolt Kovács Dávidhoz, aki hat méterről éles szögből lőtt, Rózsa bravúrral szögletre ütötte szögletre a labdát.
14. perc: Devecseri óriási bedobását a védők Csilus elé fejelték, a középpályás 19 méterről, kapásból alig lőtt fölé.
28. perc: Szalai jobb oldali beadását Ihrig-Farkas fejelte kapura nyolc méterről, de Rózsa nagy bravúrral tolta szögletre a labdát.
42. perc: Szekér egy csel után 18 méterről óriási felső kapufát lőtt.
45. perc: Egy szabadrúgáskombináció után Kiss gurított Devecserihez, aki jobbról, 19 méterről, ballal laposan a jobb sarokba lőtt (0-1).
49. perc: Németh Milán bal oldali beadását Tóth Milán hat méterről fejelte kapura, de Bese bravúrral védett.
54. perc: Tóth Milán 15 méterről alig lőtt a bal sarok mellé.
66. perc: Jagodics rúgta fel hátulról Délczeget a tizenhatoson belül, Lovas azonban nem ítélt tizenegyest.
72. perc: Kisszöglet után Horváth Rajmund jobb oldali beadását Szekér hét méterről a léc alá fejelte (0-2).

79. perc: Adorján 17 méterről a felső kapufát találta el.

Szekér Ádám gólját ünneplik a társak. Fotó: Tumbász Hédi/Nemzeti Sport

A szombathelyi együttesből lázas betegsége miatt Bosnjak Predrag hiányzott, helyére Devecseri Szilárd került. A mérkőzés elején nem talált fogást egymáson a két csapat, nagy taktikai csatát láthattak a szurkolók. Aztán a budafokiak vették át az irányítást, veszélyesebben futballoztak ellenfelüknél. Lassan azonban ismét kiegyenlítődött a meccs, de komolyabb helyzetek a Haladás kapuja előtt adódtak, Rózsa Dániel azonban remekül védett. A védekezésre összpontosító vasiak ebben a periódusban elsősorban kontrákkal próbáltak veszélyeztetni. A hajrában előbb Szekér szép egyéni alakítás végén a kapufát találta telibe. Aztán pár perc múlva Devecseri okos találatával megszerezte a vezetést a Haladás.
Szünet után megduplázhatta volna előnyét a vasi együttes, de Tóth Milán ziccerben hibázott. A vendégek futballoztak fölényben, a hazaiak nem tudtak kibontakozni. Sőt, ha a játékvezető megítéli a jogos büntetőt, a Haladás két góllal vezethetett volna. Aztán egy kisszöglet után Szekér fejesgóljával hamarosan mégis meglett a kettő közte. A Haladás a folytatásban taktikusan, biztosan őrizte előnyét és gyűjtötte be az újabb három pontot.

A zöld-fehérek zsinórban negyedik bajnokijukat nyerték meg kapott gól nélkül és továbbra is vezetik a bajnokságot.