U16-os és U19-es akadémista siker

2016.11.02. 20:10
Pum András

Az I. osztályú labdarúgó-bajnokságok tizedik fordulójában az Illés Akadémia-Haladás öt csapata közül kettő győzött, egy döntetlen játszott, kettő nem szerzett pontot.

U14

Újpesti TE-Illés Akadémia-Haladás 6-2 (3-0). Budapest, vezette: Sudicky.

Illés Akadémia-Haladás: Pataki – Simon K., Baranyai, Bognár (Varga M.), Reseterits (Dezamits) – Tarján (Horváth K.), Bunevácz (Heiter), Vigh, Doncsecz – Horváth R. (Kovács Z.), Simon B. Edző: Sátori Barnabás.

Gólszerzők: Varga M., Doncsecz.

A jó napot kifogó hazaiak meglepően magabiztosan verték az Illés Akadémiát.

A bajnokság állása: 1. MTK 28, 2. Debrecen 25, 3. Diósgyőr 21, 4. Illés Akadémia-Haladás 21 pont.

11. forduló, szombat, 17.00: Illés Akadémia-Haladás-Pécs.

U15

Újpesti TE-Illés Akadémia-Haladás 3-1 (2-0). Budapest, vezette: Kurtej.

Illés Akadémia-Haladás: Schüld – Rédei, Auer, KURZBAUER, BASICS – Sólyom (SÉFER), Woth, KÁLLAI, Füzik (Czafik) – Szalay (Bakos), Jakab (Pandur). Edző: Bakos Roland.

Gólszerző: Séfer.

A vasiak tíz perc alatt három ziccert hibáztak el, majd egy szabadrúgásból elért találattal és egy öngóllal kétgólos előnyre tett szerte az Újpest. A mérkőzésről mindent elmond, hogy a lila-fehérek első helyzetüket a 68. percben dolgozták ki. A vendégek szépítettek, mentek az egyenlítésért, ám az utolsó percben az ellenfél talált be.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 27, 2. Honvéd 22, 3. MTK 20, … 15. Illés Akadémia-Haladás 4 pont.

11. forduló, szombat, 15.00: Illés Akadémia-Haladás-Pécs.

U16

Vasas–Illés Akadémia-Haladás 0-4 (0-2). Budapest, vezette: Mezei.

Illés Akadémia-Haladás: Csutorka (Viganó) – Kónya, Balogh F., Bokor, Szekér – Huszti (Molnár T.), Nyíri, Nyári (Oláh), Tóth (Zubor) – Burai, Illés (Nagy Kevin). Edző: Desits Szilárd.

Gólszerzők: Burai (2), Nyíri, Tóth.

Színvonalas, jó mérkőzésen megérdemelten nyert a szombathelyi csapat. Az Illés Akadémia-Haladás valamennyi labdarúgója jó teljesítményt nyújtott.

A bajnokság állása: 1. Illés Akadémia 17, 2. FTC 15, 3. Debrecen 13 pont.

11. forduló, 13.00: Illés Akadémia-Haladás-Puskás Akadémia.

Az U16-os csapat 4-0-ra nyert a Vasas vendégeként. Fotók: Németh Szabolcs

Még több képet ITT TALÁL.

U17

Vasas–Illés Akadémia-Haladás 1-1 (0-0). Budapest, vezette: Sándor.

Illés Akadémia-Haladás: OSWALD – Kiss B., Vámos, ACSÁDI, FÜLEKI – Szalai, KISS T., Szabó D. (Dorner), WINKLER – Keresztes (Vargovics), SZILÁGYI  (Putz). Edző: Bánfalvi Zsolt.

Gólszerző: Winkler.

Egy nagyon jó Vasas ellen 60-70 percen keresztül jól futballozott a vasi együttes, amely kontrákból két-három gólt is szerezhetett volna. Aztán a második félidőben Kiss Tamás egyéni akciója után Winkler szerzett szép gólt. A hajrában fölénybe kerülő angyalföldiek kiegyenlítettek, így a végén a szombathelyiek a szerencséjüknek is köszönhetik a döntetlent.

A bajnokság állása: 1. FTC 16, 2. Puskás Akadémia 15, 3. Honvéd 15, … 5. Illés Akadémia-Haladás 9 pont.

U19

Illés Akadémia-Haladás– Vasas 3-0 (1-0). Illés Akadémia, vezette: Radasics.

Illés Akadémia-Haladás: Molnár M. – SZŐKE (Szabó Á.), TIBA, Molnár T. (Kovács Z.), Kirják – KISS B., TÓTH M. (Derdák), SZÁR, Tóth Á. (Bontó) – Imre, VARGA K. (Szántó). Edző: Csordás Csaba.

Gólszerzők: Bontó, Varga K., Csibra (öngól). Kiállítva: Takács (55., Vasas).

Habár a szombathelyiek egy szerencsés öngóllal szereztek vezetést, az egész mérkőzésen ők domináltak végig a vasiak irányították a játékot. 3-0-s előnyük birtokában pedig egészen látványos akciókat is vezettek. Teljesen megérdemelten nyert az Illés Akadémia-Haladás.

A bajnokság állása: 1. FTC 19, 2. Illés Akadémia-Haladás 17, 3. Vasas 16 pont.

11. forduló, szombat, 12.00: FTC-Illés Akadémia-Haladás.