Hármat lőtt a Haladás a Vácnak

2016.10.26. 15:20

A Magyar Kupa legjobb 32 közé jutásáért vívott találkozón a Szombathelyi Swietelsky-Haladás Sjoerd Ars két, és Tóth Máté egy góljával 3-0-ra nyert Dunaújvárosban a Vác ellen.

Vác FC-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-3 (0-1). - Dunaújváros, 50 néző, Magyar Kupa-mérkőzés a 32 közé jutásért.

Haladás: Rózsa – Angyal, Schimmer, Jagodics, Hidvégi – Overgoor, Kovács L. (Gaál, 59.) – Dombi, Tóth Máté (Kiss B., 74.), Rácz (Szőke, 46.) – Ars. Edző: Mészöly Géza.

Gólszerzők: Ars 2 (68., 80.), Tóth Máté (2.).

Hamar vezetést szerzett a Haladás, a 2. percben Dombi beadását Ars fejjel továbbcsúsztatta, Tóth Máté pedig 10 méterről a bal sarokba lőtt (0-1). A szombathelyieket túlságosan is megnyugtatta a gyors találat, noha enyhe mezőnyfölényben futballoztak, a félidő hajrájában a váciak előtt két nagy helyzet is adódott, de Rózsa bravúrral védett.

Szünet után átvette az irányítást a vasi együttes, szép támadásokat vezetett. A 68. percben Tóth Máté bal oldali szögletét Ars öt méterről fejelte a hálóba (0-2). A 75. percben Nagyot buktatta Hídvégi a tizenhatoson belül. A büntetőt Rusvay a bal sarok irányában lőtte, de Rózsa bravúrral védett. A 80. percben egy beadást Dombi remekül levett, majd becsúszva Arshoz továbbított, aki hét méterről a kapuba lőtt (0-3).

A Haladás érvényre juttatta az osztálykülönbséget és megérdemelten jutott tovább. Jók: Rózsa, Tóth Máté, Dombi, Ars.