Döntetlen a Nyíregyháza ellen

2021.04.04. 14:09

A Merkantil Bank Liga 30. fordulójában csapatunk vasárnap 14.30-as kezdéssel a Nyíregyházát fogadja. Kövesse velünk együtt a mérkőzés alakulását percről-percre!

SZOMBATHELYI HALADÁS - NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 0-0 (0-0).

Szombathely, játékvezető: Dolnego.

Haladás: Verpecz   Schimmer, Németh Milán, Debreceni, Bosnjak - Holdampf, Kiss B. - Kállai, Németh Márió, Rácz   Medgyes. Vezetőedző:  Mátyus János.

Nyíregyháza: Fejér   Szokol, Szabó B., Papucsek, Jánvári   Paku, Márkus – Galambos, Gresó, Yasin Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György.

A Szombathelyi Haladásban a beteg Rózsa Dániel helyett egy mindössze 16 esztendős kapus, Szekeres Enzo ül a kispadon. Szekeres az Illés Akadémia-Haladás U17-es együttesének tehetséges játékosa.

A találkozó előtt a közelmúltban elhunyt egykori legendás Haladás-játékosra, Király Ferencre, Király Gábor édesapjára emlékeztek a csapatok.

Öt perc telt el a mérkőzésből, egyelőre a nyíregyháziak térfelén folyik a játék.

13. perc: Németh Milán merészkedett előre, de 19 méterről, kissé balról a léc fölé bombázott.

A két nagymúltú, patinás együttes eddig küzdelmes, de kevés izgalmat hozó mérkőzést vív. Mezőnyben gyűrik egymást a felek, a Haladás irányítja a játékot, a Nyíregyháza védekezik.

19. perc: Medgyes kapott labdát a jobb oldalon, egy csellel tisztára játszott magát,majd 15 méterről a bal oldalhálóba lőtt.

20. perc: Vendégkontra végén Yasin jobbról, 14 méterről a rövid, bal sarkot vette célba, de Verpecznek nem okozott gondot a lapos lövés.

Félóra telt el a találkozóból, a vasiak próbálkozak jobbról, próbálkoznak balról,de a vendégvédelem stabilan zár.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

60. perc: Kettőscsere a Haladásban, Rácz helyett Dragóner, Kállai helyett Jancsó állt be.

66. perc: Kiss Bence 23 méteres lövés alig zúgott el a felső léc felett.

68. perc: Újabb szombathelyi csere, Németh Márió le, Tóth Milán be.

70. perc: Vendégcsere jön a sorban, Gresó helyett Kalocsai állt be.

77. perc: Haladás-helyzet. Dragóner egy csellel becsapta védőjét, kapura tört, de 12 méteres lövésébe az utolsó pillanatban egy hazai védő belevetődött.

79. perc: Kettőscsere a vendégeknél. Hornyák helyett ZamostnySzabó helyett Végső állt be.

81. perc: Zamostny hosszan szöktette magát, majd belecsúszott Bosnjakba, aki hangos kiáltással a földre rogyott. A szerb-magyar védőt ápolni kell.

Bosnjak ápolás után kicsit bicegve ugyan, de visszatért a pályára.