Értékes döntetlen

2020.11.29. 16:00

A Merkantil Bank Liga 19. fordulójában vasárnap 16.15-ös kezdéssel a Haladás a DVSC-t fogadja. Kövesse velünk együtt a mérkőzés alakulását percről-percre!

SZOMBATHELYI HALADÁS - DEBRECENI VSC 0-0

Szombathely, zárt kapuk mögött, játékvezető: Oláh.

Haladás: Verpecz  Mocsi, Devecseri, Bosnjak – Csilus – Tóth D., Medgyes, Németh Márió, Debreceni – Doktorics, Rácz. Vezetőedző: Mátyus János.

DVSC: Gróf – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Sós, Bódi, Varga J., Bévárdi – Baráth, Szécsi. Vezetőedző: Kondás Elemér.

A Haladásban sérülés és pozitív koronavírus-teszt miatt jónéhány futballista hiányzik, a vendég debrecenieken viszont már jóval korábban letarolta a járvány, így a hajdúságiak teljes kerettel érkeztek Szombathelyre.

5. perc: Bosnjak és Szécsi ütközött a levegőben, úgy tűnt, a vendégek futballistája meglökte a vasiak játékosát, aki nagyot kiáltva a földre esett. Ápolni is kell a szerb-magyar, egyszer magyar válogatott futballistát.

9. perc: Devecseri tértölelő passzával Tóth Dávid lógott meg a jobb oldalon, éles szögből, 18 méterről leadott lövését azonban biztosan védte Gróf.

11. perc: Rácz 20 méterről, középről leadott lövését fogta biztosan Gróf.

12. perc: Németh Márió 17 méteres, jobb sarokra tartó lövését védte óriási bravúrral a Loki kapusa.

19.perc: Majdnem 1-0! Rácz 19 méterről elvégzett szabadrúgása a felső lécről vágódott fölé.

A szombathelyiek szinte valamennyi támadása veszélyes, a vendégek viszont egyelőre kontráikban bíznak.

29. perc: Németh Márió kissé jobbról, 25 méterről végzett el szabadrúgást, Gróf nagy vetődéssel ütötte szögletre a bal sarokba igyekvő labdát.

A Haladás szűk 40 perc alatt sok helyzetet elhibázott, lehet, jó lenne most egy olyan kaliberű támadó, mint a mérkőzés szövetségi ellenőre, a korábbi kiváló tatabányai középcsatár, Plotár Gyula...

Az utóbbi percekben a vendégek ki sem jöttek a saját térfelükről, egykapuzik a Haladás.

Vége az első félidőnek.

47. perc: Bévárdi 15 méterről emelt kapura, Verpecz nagy vetődéssel a léc fölé ütötte a labdát.

48. perc: Mi maradt ki! Németh Márió tette le a labdát a bal oldalon Ráczhoz, a támadó középre centerezett, az üresen érkező, bevetődő Medgyes azonban centikkel lemaradta labdáról.

55. perc: Németh Márió kapott sárga lapot.

67. perc: Csere a Haladásban, a sérült Tóth Dávid helyett Kállai Kevin állt be.

71. perc: Kettőscsere a Debrecenben, Bévárdi helyett Dzsudzsák és Ferenczi helyett Korhut állt be.

77. perc: Korhut bal oldali beadását Tischler nyolc méterről az égbe lőtte.

83. perc: Kettőscsere a hazaiaknál, Rácz helyett Tóth Barna, Németh Márió helyett Schuszter érkezett.