Döntetlen a nyugat-dunántúli zöld-fehér rangadón

2020.10.19. 19:40
Pum András

A Merkantil Bank Liga 12. fordulójában csapatunk 1-1-es döntetlent játszott az ETO FC Győrrel.

SZOMBATHELYI HALADÁS - ETO FC GYŐR 1-1 (1-0).

Szombathely, játékvezető: Szőts.

Haladás: Verpecz  Mocsi, Devecseri, Bosnjak  Tóth D., Holdampf, Csilus, Kiss B., Debreceni  Medgyes, Rácz. Edző: Mátyus János.

ETO FC Győr: Gundel-Takács - Szabados, Lipták, Dvorschák, Forró - Temesvári - Vashkeba, Bagi - Berki, Farkas, MájerEdző: Csató Sándor.

A koronavírus-járvány mindkét csapatnál "berúgta" az ajtót. A győrieknél korábban is voltak pozitív tesztek, a meccs délelőttjén pedig azt is megtudhattuk, hogy újabb öt játékosnál hozott pozitív eredményt a tesztelés, a szakmai stáb tagjai közül néhányan pedig betegek. Elképzelhető, hogy ők is megfertőződtek. A Haladásnál is akadt néhány pozitív teszt a kötelező mintavétel során. A szombathelyieknél, a sérültek közül csak Schimmer Szabolcs nem épült fel, a többiek hadrafoghatóak. Mátyus János a fiatalszabálynak eleget téve ezúttal a 18 éves, az Illés Akadémia-Haladás U19-es csapatában szereplő Debreceni Zalánnak szavazott bizalmat.

A szombathelyiek kezdték a játékot. A Haladás tiszta fehérben, a Győr talpig zöldben játszik.

10. perc: Egy balról befejelt labdára Temesvári érkezett, de Devecseri - szintén fejjel - szögletre mentett.

23. perc: Rácz 19 méterről, kissé balról elvégzett szabadrúgása kevéssel suhant el a jobb sarok mellett.

Eltelt a félidő fele, helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki

A lelátón helyet foglal Gundel-Takács Gábor, akinek fia Bence, a győriek kapusa.

29. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Medgyes kapott labdát a bal oldalon, befelé cselezett, két védő mellett is eltolta a labdát, majd 11 méterről, középről kilőtte a bal sarkot (1-0)

35. perc: Májer jobb oldali beadását Lipták fejelte tíz méterről a kapu fölé.

43. perc: Medgyes kapott sárga lapot.

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő. A győriek a szünetben kettőt is cseréltek. Vitális érkezett Szabados helyére. És Sipőcz helyett Farkas Balázs is beállt.

54. perc: Percek óta a győri tizenhatos előtt pattogott a labda, majd Tóth Dávid jobbról, az alapvonaltól élesen középre adott, Medgyes centikkel maradt le a beadásról.

61. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett Tóth Barna érkezett.

1151 néző látogatott ki a mérkőzésre.

70. perc: Forró rúgta fel Tóth Dávidot, sárga lap.

74. perc: Kettőcsere mindkét csapatban. A győrieknél Dvorschák helyett Vankó és Forró helyett Erdei állt be. A Haladásban Bosnjak helyett Németh Milán és Medgyes Zoltán helyett Horváth Olivér érkezett.

77. perc: GÓL - 1-1. Bal oldali beadás után éppen középre fejelték ki a labdát a hazaiak, Vitális pedig kapásból, 23 méterről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba.

79. perc: Újabb kettőscsere a vasiaknál, Kiss Bence helyett Farkas Balázs, valamint Debreceni helyett Doktorics állt be.

85. perc: Farkas szlalomozott a védők között, majd félfordulatból, 14 méterről a kapus kezébe lőtt.

86. perc: Tóth Barna 24 méteres, léc alá tartó lövését védte bravúrral Gundel-Takács.

87. perc: Horváth Olivér lövésébe vetődött bele az egyik győri.