Harcos döntetlen

2020.09.13. 17:00

A Merkantil Bank Liga 8. fordulójában a Szombathelyi Haladás gólnélküli döntetlent játszott a Pécsi MFC-vel.Csapatunk utolsó három mérkőzésén nem kapott gólt.

SZOMBATHELYI HALADÁS-PÉCSI MFC 0-0

Szombathely, játékvezető: Berényi.

Haladás: Verpecz - Schimmer, Mocsi, Devecseri - Dezamits, Holdampf, Csilus, Bosnjak - Kiss B. - Tóth B., Medgyes. Edző: Mátyus János.

Pécs: Helesfay - Sági, Preklet, Rácz L., Króner - Kónya, Futó, Geiger, Óvári - Keresztes, Adamcsek. Edző: Vas László.

Mátyus János, a Haladás vezetőedzője ismét meglepőt húzott: a kezdőben kapott helyet az U19-es csapat játékosa, Dezamits Dominik. A kispadon pedig a Hali cserekapusa a 17 éves Simon Barnabás, aki a sérült Rózsa Dánielt helyettesíti.

A szombathelyiek tiszta fehérben, a pécsiek piros felsőben, fekete nadrágban és piros sportszárban játszanak.

Tíz perc telt el a mérkőzésből, mindkét együttes óvatosan futballozik, bár valamivel a szombathelyiek az aktívabbak.

13. perc: Csilus ívelt fel jobbról egy szabadrúgást, de Tóth Barna elöl az utolsó pillanatban szögletre mentettek a vendégvédők

19. perc: Az eddigi legnagyobb helyzet!Tóth Barna passzolt jobbról középre egy labdát, az érkező Schimmer óriási helyzetből, kilenc méterről a jobb sarok mellé lőtt.

21. perc: Kiss Bence jobb oldali beadását Tóth Barna hét méterről fejelte kapura, Helesfay nagy vetődéssel védte a jobb sarokra tartó fejest.

23. perc: Ezúttal is Kiss Bence és Tóth Barna volt a főszereplő. Előbbi szögletét utóbbi hat méterről fejelte kapura, Helesfay ezúttal a bal sarok elöl szedte ki a labdát.

24. perc: Ivószünet

26. perc: Kiss Bence balról három védőt is kicselezett, majd betört a tizenhatoson belülre, ahol az egyik pécsi védő szorításában nagyot esett - ám ez nem ért büntetőt.

32. perc: Bosnjak kapott sárga lapot. De nem csak ő, hanem a reklamáló Haladás-tréner, Mátyus János is kapott egy sárga lapot.

A Hali-tábor jóvoltából pazar a hangulat a stadionban.

36. perc: A Haladás cseréi elmentek melegíteni. Nincs túl sok esemény a pályán ezekben a percekben.

38. perc: Sági kapott sárga lapot.

39. perc: Devecseri kapott sárga lapot mert - a játékvezető szerint - szándékosan elrúgta a labdát.

40. perc: Adamcsek 26 méteres, középre tartó szabadrúgását védte biztosan Verpecz.

45. perc: Ismét a bal oldalon futott a Hali akciója. Bosnjak robogott el, beadását Tóth Barna perdítette, hét méterről, egy védővel a nyakán kapu fölé.

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő. A Haladásban egy csere volt, Dezamitsot Szekér váltotta.

Megérkezett - egy félidőnyi késéssel - a pécsi kemény mag is. Mivel a Hali és a pécsi tábor régen találkozott, hát üdvözölte egymást - nem éppen irodalmi stílusban...

49. perc: Kónya 13 méteres lövését védte bravúrral Verpecz.

54. perc: Medgyes került helyzetbe a jobb oldalon, a kaputól 11 méterre, de jobb sarokra tartó lövését védte  a pécsi kapus.

57. perc: Csere a hazai együttesben, Csilust Tóth Dávid váltotta.

60. perc: Holdampfot lökték fel a tizenhatoson belül, ám Berényi játékvezető nem látott büntetőt.

61. perc: Pécsi csere, Keresztes le, Katona be.

63. perc: Kiss Bence kapott sárga lapot.

64. perc: Csere a Pécsben, Ságit Hegedűs váltotta.

69. perc: Bosnjak, balról elvégzett óriási bedobását Tóth Barna továbbfejelte, a bal szélen érkező Medgyes hét méteres lövését blokkolták a pécsi védők.

70. perc: Ivószünet

73. perc: Csere a Haladásban, Schimmer helyett Rácz Ferenc érkezett.

2787 a hivatalos nézőszám.

77. perc: Hegedűs jobbról, 15 méterről leadott lövését védte bravúrral Verpecz.

78. perc: Devecseri ívelt a büntetőpont környékére, Tóth Barna fejesét Helesfay védte.

87. perc: Egy kipattanó labdát Tóth Dávid tüzelt rá 24 méterről, de a lövés elzúgott a jobb sarok mellett.

Három perc a hosszabbítás.

91. perc: Bosnjak bal oldali hatalmas bedobását Szekér három méterről, kissé eldőlve a léc fölé fejelte.