Hali-diadal Szlovéniában

2016.10.07. 17:00
haladas.hu

Felkészülési mérkőzésen a Szombathelyi Swietelsky-Haladás 3-0-ra verte a szlovén NK Maribort.

NK Maribor-Szombathelyi Swietelsky-Haladás 0-3 (0-1). Murska Sobota, 50 néző, nemzetközi felkészülési labdarúgó-mérkőzés, vezette: Mertik.

Haladás: Rózsa (Gyurján, 70.) – Schimmer (Angyal, 46.), Wils, Jagodics (Hídvégi, 64.), Bosnjak – Németh M. (Overgoor, 46.), Iszlai (Szőke, 53.) – Gaál (Dombi, 70.), Rácz (Kiss B., 82.), Tóth M. (Kovács L.) – Williams. Edző: Mészöly Géza.

Mindkét csapat nagy lendülettel kezdte a mérkőzést, a 2. percben Iszlai passzolt Williamshez, akit a tizenhatoson belül buktattak – a bíró azonban továbbot intett.A 8. percben Rózsa védett bravúrral egy közeli fejest. A 13. percben Gaál balról, 30 méteres szabadrúgásból a bal felső sarokba bombázott (0-1).Nagyon összeszedetten futballozott a vasi együttes, sok támadást vezetett, melyeket lövéssel fejezett be. Egy ízben Williams 14 méterről nagy helyzetből fölé lőtt.

A második félidőben a cserék ellenére is jó ritmusban játszott a Haladás, az 57. percben aztán Rózsa védett bravúrral. A mariboriak próbálkoztak, de a 73. percben megduplázta előnyét a Hali. Rácz passzolt a  jobb szélen megiramodó Dombinak, aki nyolc méterről a jobb sarokba passzolt (0-2). A 80. percben három szombathelyi vezette két mariborira a labdát, Williams a jobb szélen futó Ráczhoz továbbított, a középpályás 15 méterről a jobb sarokba lőtt (0-3). Még Angyalnak volt egy 20 méteres, bal lábas lövése, ám a szlovén kapus védett.

A Haladás jobban, lendületesebben futballozott ellenfélnél és ilyen arányban is megérdemelten nyert a szlovén bajnokság második helyén álló ellenfele ellen. Jók: Rózsa, Rácz, Iszlai, Dombi, Wils, Williams, Bosnjak.

Tudósított: Vörös Csaba