Zöld-fehér erődemonstráció: Siófok-Haladás1-5 !!!!

2020.08.02. 18:35
Pum András

A Merkantil Bank Liga 1. fordulójában vasárnap a Szombathelyi Haladás 5-1-re nyert a Siófok vendégeként.

BFC Siófok-Szombathelyi Haladás 1-5 (1-3)

Siófok, 1200 néző, vezette: Zám.

Siófok: Hutvágner - Polényi, Jagodics, Tömösvári, Deutsch - Hajnal, Kiss B., Tajthy, Cipf - Kecskés, Tajthy

Haladás: Verpecz - Csilus, Mocsi, Devecseri - Szekér, Holdampf - Tóth D., Kiss B., Bosnjak - Medgyes, Tóth B.

A Hali cseréi: Rózsa, Rácz, Doktorics, Illés, Schimmer, Németh Milán, Jancsó

Gyülekeznek a szurkolók a Révész Gábor utcai a stadionban, ahogy a Hali Tábor kérte, a vendégszektorban fehér pólóba öltözött drukkerek várják a kezdést. Félig már megtelt a szektoruk, azaz a kezdés előtt 20 perccel körülbelül 150 Hali-szurkoló foglal helyet a kisebbik, hosszanti lelátón. A Siófok pénteken leigazolta a volt Hali-támadót, Gaál Bálint, akitől megtudtuk, sérülése miatt nagyjából két hét múlva edzhet ismét - tehát ellenünk sem játszik.

A kánikula a Balaton-partján is kánikula: borzasztó meleg van. A Siófok tiszta kékben, a Haladás talpig fehérben futballozik.

A hazaiak kezdték a játékot.

A Hali-molinók között egy Honvéd-zászló is feltűnt - a két tábor évtizedek óta jóban van egymással.

7. perc: Tóth Barna előrevágott labdájára Jagodics Bence és Medgyes indult, a Hali-támadó majdnem utolérte a kissé bizonytalankodó bekket - végül Hutvágneré lett a labda.

11. perc: Tóth Barna továbbfejelte a labdát, majd Medgyes ollózva, szép mozdulattal, hét méterről lőtt kapura, Hutvágner fogta a jobb sarokra tartó labdát.

13. perc: Kiss Bence jobb oldali szögletét középen továbbcsúsztatták, a hosszún érkező Medgyes hat méteres lövését bravúrral fogta a siófoki kapus. Nagy helyzet volt!

14. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL: Medgyes vezetgette a labdát, majd 20 méterről, középről kilőtte a jobb sarkot (0-1).

20. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!Kiss Bence 21 méteres lövése a felső kapufán csattant, a kipattanó Tóth Dávidhoz került a jobb oldalon, a középpályás befelé vezette, majd hét méterről ballal a bal sarokba lőtt (0-2).

22. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Medgyeshez került a labda az öt és feles jobb sarkán, a csatár a kifutó kapus mellett a hosszú, bal sarokba emelt (0-3)

26. perc: Hajnal került tiszta helyzetbe, de 11 méteres középre tartó lövését biztosan védte Verpecz.

32. perc: Tóth Dávid elé került a labda a jobb oldalon, de a középpályás éles szögből leadott lövése elkerülte a kaput.

A Siófok nem adta fel, próbálkozik a Balaton-parti alakulat - de a vendégakciók veszélyesebbek.

38.perc: Tóth Barna ugrott ki, megpróbálta kicselezni a térfele közepére kirontó hazai kapust - utóbbi lett a győztes, szerelte a csatárt.

40.perc: Horváth Péter, jobbról, éles szögből ellőtt szabadrúgását a rövid sarok elöl mentette Verpecz

45. perc: Medgyes 25 méteres lövése nem sokkal zúgott el a bal sarok mellett

45+1: Mocsi kapott sárga lapot

45+1: A Hali-védők egymásra vártak, a berobbanó Horváth a léc alá lőtt (1-3).

Megkezdődött a második félidő, a Haliban Tóth Barna helyére Jancsó állt be

A második játékrészben eddig a hazaiak irányítják a játékot, de veszélyt még nem jelentettek Verpecz kapujára.

57. perc: Csere a Siófokban, Balogh állt be Hajnal helyett

59. perc: Tömösvári 22 méteres lövése a felső kapufáról jött ki

Ivószünet

69. perc: Jagodics kapott sárga lapot

72. perc: Csere a Haladásban, Medgyes helyett Rácz állt be

74. perc: Szép támadás után Rácz 20 méteres lövését tolta a léc fölé Hutvágner

78. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Tóth Dávid remekül ment el a jobb oldalon, okosan középre adott, Jancsó pedig hét méterről a léc alá lőtt (1-4)

85. perc: Csere a Haliban, Kiss Bence helyett Doktorics érkezett

90. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Rácz 20 méterről kilőtte a bal felső sarkot (1-5)

Vége a mérkőzésnek, sima Hali-győzelem!!!!