Újabb siker: tornagyőztes a Hali!

2020.07.08. 18:00

Csapatunk a Siófok után a Pécset is megverte.

Szombathelyi Haladás–Pécsi MFC 2-0. – Siófok, felkészülési mérkőzés, zárt kapuk mögött.
Haladás: Rózsa – Mocsi, Holdampf, Devecseri – Illés, Szekér, Bosnjak, Kiss B., Debreceni – Tóth B., Medgyes. Edző: Mátyus János.
A Haladás védelmében helyet kapott a Mol Fehérvár 20 éves védője, Mocsi Attila, aki az utóbbi időben próbajátékon szerepelt Szombathelyen. A két klub már megegyezett az átigazolásról, még a szerződés aláírás van hátra. Az első negyedórában a vasiak rengeteg helyzetet elhibáztak, Tóth Barna például két kontrából két gólt is szerezhetett volna. Ám előbb fölé, majd mellé lőtt. A 15. percben pedig Debreceni a félpályáról vezette a kapusra a labdát, ám hosszan szöktette magát és a kapus védett. A 38. percben Medgyes lépett ki a Debrecenitől kapott passzal, majd a kapust is kicselezve a bal sarokba gurított (1-0). Négy perc múlva egy szép szombathelyi támadás végén Debreceni Medgyeshez passzolt, a támadó kicselezte a védőket és a kiinduló kapus mellett a bal sarokba helyezett (2-0). Küzdelmes mérkőzésen a szombathelyiek jó hozzáállással, okosan, olykor szépen játszottak.

Medgyes Zoltán duplázott a Pécs ellen

A Haladás tehát az utolsó Pécs-Siófok meccs eredményétől függetlenül megnyerte a minitornát.