Lurkó: első és harmadik hely

2020.02.05. 12:10
PA

Két teremtornán egy első és egy harmadik helyet szerzett a Lurkó UFC U7-es együttese.

A Koósz Írisz-Orbán Dániel vezette Lurkó U7-es együttese először a székesfehérvári Hortobágyi Ferenc emléktornán vett részt. A teremtornán nyolc együttes körmérkőzéses rendszerben játszott. A Lurkó a Budapest Honvédot 4-0-ra, a Mol Fehérvár piros csapatát 2-1-re, a fehéret 12-1-re, a Grosics Labdarúgó Akadémiát 3-1-re, a Vasas Kubala Akadémiát 7-3-ra verte. Az Újpesti TE-vel gólnélküli döntetlent játszottak a szombathelyiek, míg a Ferencvárostól 5-3-ra kikaptak. A színvonalas, erős csapatokat felvonultató tornán a vasiak a harmadik helyen végeztek. A viadalt az FTC nyerte. A torna válogatottjába helyet kapott a szombathelyi Pető-Bagics Barna.

A fiatalok egy másik, ausztriai teremtornán is szerepeltek – Kalsdorfban szintén nyolc csapat, hét osztrák és a Lurkó lépett parkettre. A körmérkőzéses U7-es viadalon a vasiak öt győzelem – Kalsdorf 5-0, Justiz Kids I. 3-0, Justiz Kids II. 5-0, Pachern 2-0, Kumberg 6-0 – mellett egy-egy döntetlent és vereséget – Fußballschule Raffl 2-2, Seiersberg 2-3 – gyűjtöttek be. A Lurkó tehát végig remekül futballozva megnyerte a tornát.

A csapat tagjai: Jakatics Barna, Pető-Bagics Barna, Hende Noel, Papp Olivér, Kalmár Kornél, Novák Benett. Edzők: Koósz Írisz és Orbán Dániel.