SZOMBATHELYI HALADÁS - VÁC FC 3-0 (0-0)

Szombathely, 1000 néző, játékvezető: Zierkelbach.

Haladás: Gyurján – Habovda, Jagodics, Németh Milán, Bosnjak – Kiss B., Holdampf – Gaál, Nyári, Medgyes – Novák.

Vác: Halasi – Szűcs, Hajnal, Dulló, Bartos - Lefler, Katona, Magos, Zámbó – Pölöskei, Juhász.

8. perc: Novák kapott labdát üresen a bal oldalon, Gaálhoz passzolt, aki Kiss Bencéhez akart továbbítani - de az egyik váci védő közbelépett

Tíz perc telt el a meccsből, a Haladás irányítja a játékot, uralja a meccset. A Vác kontrákkal kísérletezik.

16. perc: Novák ugrott ki a jobb szélen, bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, ám lövése - vagy beadása? - keresztbe elment a kapu előtt

A kezdés előtt húsz perccel eleredt az eső, azóta is vigasztalanul hull az égi áldás. A lelátón egyébként helyet foglal az AVUS OB I-es vízilabdacsapata és szakmai stábja is - az aligátorok amolyan csapatépítő tréning gyanánt drukkolnak a meccsen.

Továbbra is a hazaiak futballoznak fölényben, de a fölényük egyelőre inkább meddő.

Túl vagyunk a félidő derekán, a mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, helyzet  - Novák ziccerét leszámítva - egyik kapu előtt sem alakult ki.

29.perc: Szép szombathelyi támadás végén Nyári passzolt ki jobbra Kissnek, majd a visszakapott labdát 18 méterről nem sokkal csavarta a jobb felső sarok mellé.

33. perc: Habodva lógott meg megkerülős csellel a jobb szélen, ám jobbról, 16 méterről keresztbe ellőtte a labdát a kapu előtt

42. perc: Gaál tette le a labdát Medgyesnek, aki kilenc méterről lőtt, de lövése az egyik védéről szögletre vágódott

44. perc: Szűcs kapott sárga lapot, mert hátulról bokán rúgta Gaált

45. perc: Novák fordult be a tizenhatoson belülre, ahol Magos földre vitte - tizenegyes!!!! A büntetőt Gaál gyengén a jobb sarok mellé gurította, majd el is csúszott.

Vége az első félidőnek

A szünetben cserélt a Haladás,Nyári helyett Szekér érkezett

52. perc: Gaál 18 méteres lapos szabadrúgása a bal kapufán csattant

60. perc: Medgyes tette le a labdát Habovdának, a védő élesen középre lőtt labdáját a bevetődő Gaál egy védővel a nyakán a jobb sarok mellé fejelte

62. perc: Szekér kapott sárga lapot

63. perc: Medgyes iramodott meg a jobb oldalon, majd 14 méterről alig lőtt a kapu fölé

66. perc: Csere a Vácban, Bartos helyett Szalánszki állt, míg a Haladásban Gaált Tóth-Gábor váltotta

67. perc: Kiss Bence tette ki a labdát a jobb szélen az előbb beállt Tóth-Gábornak, a támadó 11 méteres lövését üggyel-bajjal védte Halasi

69. perc: Szekér jobbról, 18 méterről leadott lövése nem sokkal suhant el a bal sarok mellett

72. perc: Tóth-Gábor iramodott meg a jobb szélen, de 12 méteres lövését Halasi bravúrral védte

A hivatalos nézőszám: 1000

77. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLTóth-Gábor jobb oldali beadását Szekér kezelte le, majd 10 méterről a jobb sarokba lőtt (1-0)

79. perc: Csere a Vácban, Zámbó helyett Filipovic érkezett

80. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Bosnjak bal oldali beadását Novák fejelte alig mellé, de mivel egy védő beleért, szöglet. Habovda jobb oldali szögletét Novák fejjel megcsúsztatta, a hosszún érkező Tóth-Gábor szintén fejjel a jobb sarokba bólintott (2-0).

83. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓL!Novák szerzett labdát a bal oldalon, kapura vezette, majd önzetlenül középre passzolt, Kiss Bence pedig egy igazítás után a jobb sarokba bombázott (3-0)

85. perc: Csere a Haladásban, Medgyes helyett Tóth Martin állt be

87. perc: Novák jobbról, nyolc méterről ledott lövését védte Halasi