Az újonc ellen kezd női csapatunk

2019.07.15. 10:40
haladas.hu

Az újonc Kelen ellen hazai pályán kezdi a 2019/20-as bajnokságot a Haladás-Viktória FC női NB I-es labdarúgócsapata.

Augusztus 17-én rajtol a nyolccsapatos női labdarúgó NB I. Az őszi szezon november 30-ig tart, a tavaszi – még nincs pontos dátum – körülbelül március elején kezdődik. A lebonyolítás nem változott, a nyolc csapat valamennyi ellenfelével három találkozót, azaz összesen 21 bajnokit játszik. Tizenkét fordulót ősszel, kilencet tavasszal rendeznek. Ezt követően – tehát az alapaszakasz befejezése után – kezdődnek a helyosztók, a negyedik a harmadikkal a bronzéremért, az első kettő pedig az aranyért játszik. Az 5-6. helyezettek az ötödik, a 7-8. helyezettek pedig a kiesés elkerüléséért játszanak. A legutóbbi bajnokságban a Magyar Labdarúgó Egylet kiesett az első osztályból, a NB II. Keleti-csoportjának elsője, a Kelen SC- miután az osztályozón felülmúlta a nyugati első MOL Vidit – pedig feljutott. A legutóbbi bajnokságot a negyedik helyen záró Haladás-Viktória FC éppen a Kelen SC ellen, hazai pályán kezdi a szezont. A vasiak továbbra is a Király Sportlétesítményben rendezik hazai meccseiket.

A Haladás-Viktória FC őszi mérkőzései (a pontos kezdési időpontok még nem ismertek).

1. forduló, augusztus 17.: Haladás-Viktória-Kelen SC.

2. forduló, szeptember 1.: Astra-Haladás-Viktória.

3. forduló, 7.: Haladás-Szent Mihály.

4. forduló, 14.: Győri ETO-Haladás-Viktória.

5. forduló, 21.: Haladás-Viktória-Diósgyőr.

6. forduló, 28.: Haladás-Viktória-FTC.

7. forduló, október 19.: MTK-Haladás-Viktória.

8. forduló, 26.: Kelen SC-Haladás-Viktória.

9. forduló, november 2.: Haladás-Viktória-Astra.

10. forduló:, 16.: Szent Mihály-Haladás-Viktória.