Az OTP Bank Liga 8. fordulójában szombaton a Videoton 3-0-ra legyőzte a Szombathelyi Swietelsky-Haladást.

VIDEOTON FC - SZOMBATHELYI SWIETELSKY-HALADÁS 3-0 (0-0)

Felcsút, Pancho Aréna, 2100 néző, játékvezető: Solymosi

Videoton: Kovácsik - Juhász, Vinicius, Stopira, Fejes - Nego, Oliveira, Lazovics, Pátkai, - Géresi, Feczesin.

Haladás: Király - Polgár, Wils, Hegedűs, Bosnjak - Kovács, Iszlai - Williams, Rácz, Halmosi - Ars.

Mészöly Géza, a Haladás vezetőedzője egy helyen változtatott az előzetesen megadott összeállításon, Gaál Bálint vádlisérülése kiújult, helyére Sjoerd Ars került a kezdőbe. Németh Márió combizomsérülése pedig nem jött rendbe, a támadó a keretben sincs. A Hali cseréi: Rózsa, Dombi, Schimmer, Angyal, Szőke, Overgoor, Tóth Máté.

A szombathelyiek érkeztek előbb melegíteni, pár perc múlva követték őket a székesfehérváriak.

Itt van a nézők között többek között Mészöly Géza édesapja, Mészöly Kálmán is.

A Haladás tiszta fehérben, a Videoton piros-kék felsőben, kék nadrágban és sportszárban lép pályára.

Elkezdődött a mérkőzés.

Szombathelyről mintegy 100 szurkoló kísérte el a Haladást.

5. perc: Oliveira 22 méteres lövése ment el a jobb sarok mellett

Eltelt az első öt perc, kiegyenlített, jó iramú a meccs

A Hali-tábortól hangos a stadion, a Vidi B-közép egyelőre csendben van.

10. perc: Rácz jobbról, laposan középre lőtt labdáját Ars óriási helyzetből öt méterről az elévetődő kapusba püfölte. Óriási helyzet volt!

Remek a hangulat a felcsúti stadionban, a Vidi-tábor is magához tért.

22. perc: Oliveira 24 méteres lövését védte biztosan Király

29. perc: Ez meleg volt. Egy védelmi hiba után Oliveira került ziccerbe, de 10 méteres lövésébe az utolsó pillanatban becsúszva, óriásit mentett Bosnjak

32. perc: Halmosi sarokkal szerelte le Pátkait. Nem volt csúnya

Beszorult a szombathelyi együttes, ám a hazaiak beadásai nem jelentenek igazán  komoly veszélyt Király kapujára. Ettől függetlenül elsősorban a zöld-fehérek térfelén pattog a labda.

37. perc: Iszlai 27 méteres, középre tartó lövését fogta Kovácsik

38. perc: Ars tette vissza a labdát Williamsnek, a támadó 15 méteres lövésébe azonban belevetődött Fejes

45. perc: Vinicius bal oldali bedobása éppen Pátkai elé pattant, aki nagy helyzetből, hét méterről kapura fejelt, de Király védett

Vége az első félidőnek

A második játékrészt nagy rohamokkal kezdte a Videoton.

50. perc: 1-0. Nego 18 méteres jobb oldali, jobb sarokra tartó lövését Király bravúrral védte, a labda Polgárról Stopirához pattant, aki két méterről a bal sarokba helyezett (1-0).

53. perc: Ars 22 méteres szabadrúgása alig ment el a bal sarok mellett, egy védő beleért, szöglet.

58. perc: Halmosi kapott sárga lapot

63. perc: Csere a Haladásban, Ars helyett Tóth Máté állt be

69. perc: Halmosi bal oldali beadását a hosszú oldalon érkező Polgár öt méterről, óriási helyzetből Kovácsikba rúgta. Bemehetett volna!!!!

72. perc: 2-0. Oliveira jobbról ívelt a kapu elé, az érkező Feczesin hat méterről, zavartalanul fejelt a bal sarokba. Az esetnél Király Gábor megsérült, helyére Rózsa Dániel állt be. Közben kisebb-nagyobb tumultus a lelátón, a hazai és a vendégdrukkerek egy része szeretne közelebbről is megismerkedni a másikkal, a biztonságiak azonban felvonulnak és közéjük állnak.

A fehérvári szurkolók az öltözbe ballagó Király Gábort éltetik. Szép gesztus!

79. perc: Csere a Videotonban, Oliveira helyett Suljic érkezett

A Haladás nem adta fel, megy előre, de sok a pontatlan átadás

85. perc: Csere a Haladásban, Rácz helyett az élete első NB I-es mérkőzésén pályára lépő Dombi Gergő érkezett

90. perc: 3-0. Géresi kapott labdát a tizenegyespontnál, egy csel után a jobb sarokba lőtt