Hali-bravúr Kisvárdán!Újra él a remény!

2019.04.27. 16:30

Az OTP Bank Liga 30. fordulójában a Szombathelyi Haladás Priskin Tamás és Rui Pedro góljával 2-1-re nyert Kisvárdán.

KISVÁRDA MASTER GOOD - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-2 (1-2)

Kisvárda, játékvezető: Erdős.

Kisvárda: Felipe - Melnyik, Berios, Kravcsenko, Ene - Karaszjuk, Protics - Gosztonyi, Cukalasz, Grozav - Horváth Z.

Haladás: Király - Habovda, Jagodics, Németh Milán, Mohl - Dausvili - Funsho, Rui Pedro, Golodiuk, Ivanov - Priskin.

Horváth Ferenc egy helyen változtatott az előzetes összeállításon, Rabusic helyett Priskin került a kezdőbe, a cseh csatár a keretben sem volt.

A Hali cseréi: Rózsa, Tamás, Mészáros, Németh Márió, Holdampf, Ofosu, Gaál,

Óvatosan kezdenek a csapatok, az első percekben több apró szabálytalanság töri meg a játékot.

10. perc: Gosztonyi jobb oldali beadását Németh Milán rúgta ki szögletre.

11. perc: Vezetnek a hazaiak. Grozav egyet cselezett befelé, majd ballal 19 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot.

15. perc:  Grozav szabadrúgásába Kravcsenkó fejéről került Horváthoz, aki öt méterről fejelt a kapuba, de a játékvezető les miatt nem adja meg a találatot.

20. perc: Priskon kapott sárga lapot, mert lerúgta Beriost.

24. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Funshót felrúgta Lukjancsuko, a játékvezető büntetőt ítélt. A védő sárgalapos figyelmeztetésben részesült. Priskin a tizenegyest a kapu közepébe vágta (1-1)

28. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Haladás. Rui Pedro a gólszerző. Golodiuk beadását Ivanov kapura fejelte, Felipe bravúrral védett, de a labda Rui Pedróhoz került, aki 5 méterről lőtt a kapuba.

Fél órája tart a mérkőzés, a Haladás átvette a játék irányítását.

34.perc: Gosztonyi 15 méterről kapu fölé durrantott.

40. perc: Komoly lehetőség a Haladás előtt. Funsho beadását követően Felipe nehezen szedi össze a labdát Priskin elől.

44. perc: Habovda szögletéről csak centikkel marad le Rui Pedro.

45. perc: Ivanov rúgta fel Melnyiket, jár érte a sárga lap.

Két perc a hosszabbítás.

Vége az első félidőnek, megérdemelten vezet a Haladás!!

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

48. perc: Funsho kapott sárga lapot

52. perc: Horváth fejelte le a labdát Grozavnak, a román válogatott támadó balról, hét méterről lőtt, Király bravúrral belevetődött lövésébe, amely így szögletre pattant

54. perc: Horváth jobbról lőtt kapura, Király lábbal védett, a kipattanót pedig a kapus kiöklözte a mezőnybe

62. perc: Dausvili kapott sárga lapot

65. perc: Gosztonyi lőtt fölé 26 méterről

A második félidő eddig eltelt részében a hazaiak futballoznak fölényben, a vasiak keményen védekeznek

66. perc: Csere a Haliban, Priskint Ofosu váltotta

67. perc: Cserélt a Kisvárda is, Enét Ilics váltotta. Román-szerb váltás.

68. perc: Mi maradt ki!Funsho szerzett labdát a Haladás térfelén, majd a bal oldalon Ivanovot indította. A bolgár futballista a jobb szélen érkező, teljesen üresen álló Funshóhoz passzolt, aki tíz méterről úgy lőtt a léc fölé, hogy a labdába még Felipe is beleért.

71. perc: Csere a Haladásban, Golodiuk helyett Holdampf érkezett

72. perc: Csere a hazai együttesben is, Gosztonyit Hugo Seco váltotta

76. perc: Mohl megsérült, helyére Tamás állt be

80. perc: Rui Pedro kapott sárga lapot

84. perc: Hugo Seco kapott sárga lapot

Négy perc a hosszabbítás

92. perc: Funshót kell ápolni az oldalvonal mellett

93. perc: Egy vasi kontra után három Hali-játékos mehetett kapura, középen Ivanov passz helyett lőtt 18 méterről, Felipe védett

94. perc: Király kapott sárga lapot időhúzásért