Az OTP Bank Liga 26. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 3-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát.

SZOMBATHELYI HALADÁS - PUSKÁS AKADÉMIA 3-0 (2-0)

Szombathely, játékvezető: Berke.

Haladás: Rózsa - Habovda, Jagodics, Tamás, Németh Milán - Dausvili, Golodiuk - Ivanov, Rui Pedro, Ofosu - Rabusic.

Puskás Akadémia: Hegedűs L. - Szolnoki, Poór, Sós,  Hadziev - Kiss T., Varga J., Nagy Zs., Mioc  - Radó, Knezevic.

4. perc: Habodva kapott sárga lapot - nem tudni miért...

Nagy lendülettel kezdett a Haladás, nagy rohamokat vezet a hazai csapat

9. perc: Ivanov szerzett labdát a jobb szélen, Dausvilihez játszott, aki éles szögből lőtt, Hegedűs azonban lehúzta a léc alá tartó lövést

14. perc: Egy remek támadás végén Ofosu iramodott meg a bal szélen, majd 11 méterről, éles szögből lőtt, Hegedűs védett, a kipattanót Rui Pedro lőtte kapura, úgy tűnt, egy felcsúti védő kezéről vágódott ki a labda. Berke szerint nem.

Kissé kiegyenlítettebbé vált a játék, de a vendégek továbbra sem vezettek még veszélyes támadást.

30. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Habodva bal oldali szöglete Rabusic félfordulattal, hét méterről lőtt kapura, a labda a jobb sarokba pattant, hiába vetődött utána két felcsúti védő (1-0).

34. perc: Sóst kell ápolni, nem is tudja folytatni a játékot a felcsúti védő. Helyére Tamás Nándor állt be

45. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Golodiuk szerzett labdát a felcsúti térfélen, négy szombathelyi vezette két vendégvédőre a labdát, majd Rui Pedróhoz passzolt, aki három méterről az üres kapuba lőtt (2-0).

Vége az első félidőnek.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.

53. perc: Ofosu indult meg a bal oldalon, három védő mellett befelé cselezett, majd 18 méterről, középről lőtt, a labda centikkel suhant el a bal sarok mellett

56. perc: Rui Pedro lövésébe Poór ütött bele a tizenhatoson belül - büntető. A tizenegyest Rui Pedro magasan a léc fölé lőtte.

58. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Habovda végzett el szabadrúgást a bal szélen, remekül emelt a rövid sarokra bemozgó Rui Pedróhoz, a középpályás hét méterről a hosszú, bal sarokba lőtt (3-0).

59. perc: Csere a vendégeknél, Mioc helyett Arabuli és Knezevic helyett Urblík állt be

64. perc: Dausvili kapott sárga lapot

65. perc: Csere a Haladásban, Rabusic jött le a a közönség vastapsa közepette, helyére Priskin állt be

66. perc: Nagy Zsolt 22 méteres lövését védte Rózsa

67. perc: Priskin indult meg a bal szélen, majd Ofosuhoz passzolt, a támadó nyolc méteres lövésébe azonban két vendégvédő is belevetődött

73. perc: Golodiuk kapott sárga lapot

2745 a hivatalos nézőszám

74. perc: Urblik 24 méterről zúgó felső kapufát lőtt

77. perc: Csere a Haladásban, Ivanov helyett Gaál érkezett

80. perc: Újabb Haladás-csere, Golodiuk le, Németh Márió be

86. perc: Kiss Tamás 24 méteres, bal sarokba tartó lövését védte mutatós vetődéssel Rózsa

Három perc a hosszabbítás

91. perc: Gaál lőtt fölé egy kontra után 19 méterről

92. perc: Nagy Zsolt 15 méteres lövését bravúrral Rózsa