Kikaptunk, de helytálltunk a listavezető ellen

2019.03.16. 16:50

Az OTP Bank Liga 25. fordulójában szombaton a Szombathelyi Haladás 2-0-ra kikapott az FTC vendégeként.

FERENCVÁROSI TC- SZOMBATHELYI HALADÁS 2-0 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna, 7865 néző, játékvezető: Karakó.

FTC: Dibusz - Lovrencsics G., Botka, Blazic, Heister - Varga R., Haratin, Gorriáran, Sigér, - Lanzafame, Isael

Haladás: Király - Schimmer, Saláta, Tamás, Németh Milán - Dausvili - Ivanov, Rui Pedro, Holdampf, Ofosu - Funsho

A kezdés előtt a hazai B-közép egy egész, a szektorukat beborító piros-fehér-zöld molinót feszített ki a nemzeti ünnep alkalmából. S a közönség együtt elénekelte a himnuszt.

A Haladás tiszta fehérben, az FTC zöld-fehér csíkos felsőben, zöld nadrágban és zöld sportszárban futballozik.

Öt perc telt el a meccsből, melyet egyelőre a hazai csapat irányít.

Nagyjából 60 Hali-drukker buzdítja a vendégeket.

Negyedórán vagyunk túl, továbbra is a Ferencváros dominál, a Haladás védekezik - s ha alkalma nyílik rá, ellentámadásokat vezet.

16. perc: Király nagyot védett! Gorriáran lőtt 17 méterről, a védők lába között elsuhanó labdát Király bravúrral tolta ki a jobb alsó sarok elől.

23. perc: Mi maradt ki!!!!Botka passzolta el a labdát saját térfelének közepén, Funsho lecsapott rá.Teljesen egyedül nyargalt a kapu felé, kicselezte a kifutó Dibuszt, ám kisodródott és jobbról hiába lőtt kapura, a visszafutó védők mentettek.

26. perc: Gorriáran esett el a tizenhatos vonalánál a jobb oldalon Tamás szorításában - véleményes tizenegyes! Dausvili reklamált, sárga lapot kapott. A büntetőt Varga Roland a bal sarok felő lőtte, Király védett!!!

Kiegyenlítettebbé vált a meccs, noha továbbra is a hazaiak dominálnak, egyre többet birtokolják a labdát a szombathelyiek is.

7865 a hivatalos nézőszám

45. perc: Lanzafame rúgott egy - amúgy mutatós - lesgólt

Egy perc a hosszabbítás.

Megkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt

51. perc: Tamás kapott sárga lapot

54. perc: Csere a hazai csapatban, Heister le, Leandro be

55. perc: Sigér ívelt a bal oldalon üresen álló Gorríaranhoz, a támadó középpályás hét méteres, bal sarokra tartó lövését védte Király.

57. perc: Leandro kapott sárga lapot

61. perc: Salátát kell ápolni a Haladás tizenhatosának előterében

63. perc: Sigér 20 méterről, középről elvégzett szabadrúgását védte biztosan Király

65. perc: Nem jó hír, de Saláta eddig bírta, nem jött rendbe a lába, lesétált a pályáról a középső védő

66. perc: Saláta helyére Kolcák állt be

69. perc: Csere az FTC-ben, Isael helyett Tocmac érkezett.

70. perc: 1-0. Lovrencsics lőtt 20 méterről, jobbról, a labda a jobb sarokba vágódott (1-0). A gól után Király reklamált, sárga lapot kapott, majd mivel nem hagyta abba, még egyet, Karakó kiállította a kapust. Ofosu ment le, hogy helyére Rózsa állhasson be.

78.perc: 2-0. Haratin bal oldali beívelését Sigér kapásból, nyolc méterről a léc alá lőtte (2-0).

80. perc: Schimmer passzolt a jobb szélen Rui Pedróhoz, a középpályás hét méterről leadott lövését lábbal védte Dibusz

83. perc: Csere az FTC-ben, Lanzafame le, Szihnyevics be

84.perc: Csere a Haladásban is, Holdampfot Mészáros váltotta

85. perc: Szihnyevics 20 méteres, léc alá tartó lövését szép mozdulattal húzta le Rózsa

89. perc: Németh Milán tört előre a bal oldalon, 14 méteres bal sarokra tartó lövését Dibusz szögletre tolta. A szöglet után a bal oldalon Tamás fejelt kapura, a labda Dibusz és a kapufa segítségével a mezőnyben csapódott vissza

Négy perc a hosszabbítás

91. perc: Funsho kapott sárga lapot

Vége a mérkőzésnek. A Haladás nem játszott alárendelt szerepet, helyzetei is megvoltak, ám pont nélkül maradt. Nincs okuk a szégyenkezésre a szombathelyieknek.