U14-es és U17-es akadémista siker

2019.03.11. 21:10

Az I. osztályú utánpótlás-labdarúgóbajnokságok legutóbbi fordulójában az Illés-Haladás U14-es és U17-es csapata is győzött.

U14

Illés-Haladás–FTC 3-1 (3-0). – Illés Akadémia, vezette: Szvorda.
Illés-Haladás: Pataki – Nagy R., Bolla, Papp Cs., Mozsár, Frák (Varga O.), Bonyhárd, Fábiánkovits (Somfalvi), Kovács B. (Varga D.), Mohos (Stifter), Udvardi. Edző: Noé Dávid.

Egy nagyon jó ellenféllel szemben az első félidőben három szép gól mellett több nagy helyzetet is kidolgoztak a vasiak. Szünet után már inkább a küzdelem dominált. Az Illés-Haladás valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott. G.: Mohos (2), Papp Cs. Kiállítva: Csánk-Takács, Tóth Z. (mindkettő FTC).

A bajnokság állása: 1. Honvéd 43 pont, 2. Puskás Akadémia 40, 3. Vasas 39, … 7. Illés-Haladás 26.
19. forduló, csütörtök, 13.00: Honvéd–Illés-Haladás.

Az U14-es csapat egyik gólöröme

U15

Illés-Haladás–FTC 2-3 (1-3). – Illés Akadémia, vezette: Papp.
Illés-Haladás: Olasz – Bogdányi, Szvoboda, Kállai, Vigh, Tama, Iván, Horváth K., Németh Á. (Pataki), Miszori, Bátori-Tóth (Horváth J.). Edző: Sipos Norbert.

A vasiak korai vezetésüktől kicsit könnyelművé váltak, a vendégek 3-1-re fordítottak. Szünet után már csak szépíteni tudtak a szombathelyiek. G.: Horváth K., Kállai.

A bajnokság állása: 1. Puskás Akadémia 52, 2. Mol Vidi 38, 3. Honvéd 37, … 9. Illés-Haladás 21.

U16

18. forduló. Illés-Haladás–Honvéd 0-4 (0-2).
19. forduló:
MTK–Illés-Haladás 6-1 (2-0). – Agárd, vezette: Sipos.
Illés-Haladás: Tóth B. (Simon B.) – Bényei (Baranyai), Reseterits, Simon K., Fekete, Dezamits, Doncsecz, Horváth R., Markó, Sipos (Heiter), Szabó B. Edző: Németh Richárd.

A mérkőzés elején gólt ajándékoztak ellenfelüknek a vasiak, akik a folytatásban könnyedén fordíthattak volna, de négy ziccert is elhibáztak. A hazaiak viszont újból betaláltak. Szünet után – különösen a kiállítást követően – már nem volt valódi esélyük a vendégeknek. A gólkülönbség túlzott, ráadásul a játékvezető több ítélete sem kedvezett a szombathelyieknek. G.: Horváth R. Kiállítva: Markó.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 39, 2. MTK 36, 3. Puskás Akadémia 33, … 6. Illés-Haladás 20.
16. forduló, március 23., 11.00: Debrecen–Illés-Haladás.

U17

MTK Budapest–Illés Akadémia-Haladás 1-4 (1-1). – Agárd, vezette: Knap.
Illés-Haladás: Hegyi – Auer, Debreceni, Woth, Szalay (Szecsődi), Volter (Jakab), Vajda (Herczeg), Kállai, Schuszter, Csomós (Telinger), Tóth M. Edző: Oross Márton.

Bravúros győzelmet aratott az Illés-Haladás. G.: Tóth M. (2), Jakab, Szalay.

A bajnokság állása: 1. Honvéd 39, 2. Puskás Akadémia 30, 3. MTK 29, 4. Illés-Haladás 27.
19. forduló, szombat, 12.00: Illés-Haladás–Honvéd.

U19

Illés-Haladás–Honvéd 0-3 (0-1). – Illés Akadémia, vezette: Fuhrmann.
Illés-Haladás: Viganó – Bognár, Bokor, Nyíri, Halmai, Doktorics (Oláh), Illés (Nyári), Molnár T. (Tóth-Gábor), Balogh F. (Füleki), Bolla, Szekér. Edző: Németh Szabolcs.

Mezőnyben jól futballoztak a vasiak, ám hiába volt 18-6 a kapura lövések száma a javukra, pont nélkül maradtak.

A bajnokság állása: 1. MTK 40, 2. Debrecen 30, 3. Honvéd 28, … 7. Illés-Haladás 19.

15. forduló, szombat, 10.00: Győri ETO–Illés-Haladás.